Reklama

Wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb Janusza Weissa. Apel rodziny do mediów

Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Warszawie podał informację, że dziennikarz Janusz Weiss spocznie na warszawskich Powązkach Wojskowych. Pogrzeb współzałożyciela grupy kabaretowej Salon Niezależnych, Radia Zet i prowadzącego teleturniej "Miliard w rozumie" odbędzie się w czwartek, 23 marca.

Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Warszawie podał informację, że dziennikarz Janusz Weiss spocznie na warszawskich Powązkach Wojskowych. Pogrzeb współzałożyciela grupy kabaretowej Salon Niezależnych, Radia Zet i prowadzącego teleturniej "Miliard w rozumie"  odbędzie się w czwartek, 23 marca.
Janusz Weiss zmarł 10 marca /Tomasz Urbanek /East News

"Janusz Weiss spocznie w grobie na Wojskowych Powązkach. Grób znajduje się w kwaterze GII, na miejscu nr 12 w rzędzie 'Tuje'. Najłatwiej dotrzeć do niego wchodzą przez Bramę Główną Cmentarza od ulicy Powązkowskiej" - podał Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Warszawie.

Według informacji podanych w nekrologu prasowym uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 23 marca o godzinie 14. Jednocześnie rodzina zwróciła się do mediów o uszanowanie prywatności rodziny, a wszystkich żałobników poproszono o nieskładanie kondolencji.

Kim był Janusz Weiss?

Janusz Alfred Weiss urodził się 31 maja 1948 r. w Warszawie był dziennikarzem, prezenterem radiowym i telewizyjnym oraz artystą kabaretowym i satyrykiem.

Reklama

Pod koniec lat 60. z Jackiem Kleyffem założył grupę kabaretową Salon Niezależnych, w której występował przez kolejne pięć lat.W styczniu 1976 podpisał list protestacyjny do Komisji Nadzwyczajnej Sejmu PRL przeciwko zmianom w Konstytucji Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. W latach 80. prowadził kino objazdowe. W filmie Janusza Kijowskiego "Kung-fu" (premiera marzec 1980) Weiss zagrał rolę Pawła.

W latach 1990-2013 związany był z Radiem Zet, którego był współzałożycielem.

Jego "Dzwonię do Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie" należał do najbardziej popularnych programów radiowych "Zetki". Prowadził także programy telewizyjne: "Miliard w rozumie", "Złoty interes" oraz "Fort Boyard".  Współpracował także z Programem I Polskiego Radia.

W ostatnich latach ograniczył działalność dziennikarską ze względu na pogarszający się stan zdrowia. Zmarł 10 marca 2023 r. w wieku 74 lat.


INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Janusz Weiss
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy