Janusz Weiss nie żyje. Dziennikarz miał 74 lata
W wieku 74 lat zmarł Janusz Weiss - dziennikarz, satyryk, artysta kabaretowy, współzałożyciel Radia Zet. O jego śmierci poinformowało Radio Zet powołując się na jego syna.
Janusz Weiss był znany przede wszystkim jako popularny dziennikarz radiowy i telewizyjny, który w 1990 r. razem z Andrzejem Woyciechowskim założył Radio Zet.
"10 wspólnych lat w Radiu Zet. Tyle wspomnień..." - napisał dziennikarz radiowy Mariusz Nałęcz-Nieniewski.
O śmierci współtwórcy Radia Zet poinformował syn dziennikarza. "Z głębokim żalem i w wielkiej rozpaczy zawiadamiamy, że 10 marca po ciężkiej walce z okrutną chorobą odszedł od nas Kochany Mąż, Wspaniały Tatuś, Człowiek Wielkiej Dobroci. Janusz Weiss" - czytamy.
Janusz Weiss nie żyje. Kim był?
Z założoną przez siebie stacją był związany do 2013 r. W latach 2013-2016 pracował w Programie I Polskiego Radia, z kolei w latach 2017-2019 prowadził program publicystyczny "Bez ograniczeń" w telewizyjnej Superstacji.
W 1967 r. pojawił się w składzie kabaretu Abakus razem z m.in. Magdą Umer, Andrzejem Woyciechowskim i Krzysztofem Knittlem. Kilka miesięcy później założył grupę kabaretową Salon Niezależnych z Jackiem Kleyffem i Michałem Tarkowskim. W latach 70. zapowiadał na scenie m.in. Annę Jantar i Irenę Jarocką, a w TVP prowadził program rozrywkowy Telewizyjny Ekran Młodych. W 1976 r. podpisał list protestacyjny przeciwko zmianom w konstytucji PRL.
W Radiu Zet (lata 1990-2011) prowadził popularną audycję "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie".
Był prowadzącym Gali Piosenki Popularnej i Chodnikowej w Sali Kongresowej w Warszawie w 1992 r. W TVP prowadził teleturnieje "Miliard w rozumie" (1993-2005) i "Złoty interes" (2003-2005). W dwóch pierwszych polskich edycjach programu "Fort Boyard" odgrywał rolę Ojca Fouras. Z telewizji publicznej został odsunięty po występie w reklamie telewizyjnej.
W 2011 r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.