Reklama

Warrel Dane (Sanctuary, Nevermore) nie żyje. Wokalista miał 56 lat

W Sao Paolo w Brazylii na atak serca zmarł Warrel Dane, wokalista metalowej grupy Sanctuary, były frontman zespołu Nevermore.

W Sao Paolo w Brazylii na atak serca zmarł Warrel Dane, wokalista metalowej grupy Sanctuary, były frontman zespołu Nevermore.
Warrel Dane miał 56 lat /Oficjalna strona zespołu

"Umarł w nocy. Miał atak serca. Był w apartamencie, w którym przebywał podczas pracy nad płytą. Zacząłem go reanimować i wezwaliśmy pogotowie, które przyjechało bardzo szybko, ale niestety on już wtedy nie żył" - powiedział Johnny Moraes, gitarzysta solowego zespołu Warrela Dane'a.

Amerykanin chorował na cukrzycę.

Na początku lat 80. był wokalistą grupy Serpents Knight.

W połowie lat 80. pojawił się w składzie heavy / thrash / progmetalowej formacji Sanctuary z Seattle. Debiutancki album "Refuge Denied" (1988) wyprodukował Dave Mustaine, frontman Megadeth. Dwa lata po wydaniu drugiej płyty "Into the Mirror Black" (1990) zespół się rozpadł.

Reklama

W 2010 r. formacja oficjalnie wróciła z niebytu po 18 latach przerwy. Powrotny album "The Year The Sun Died" ukazał się w 2014 r.

Sprawdź tekst utworu "Future Tense" w serwisie Teksciory.pl!

Z kolei w lutym tego roku na płycie "Inception" pojawiły się uważane dotąd za zaginione, choć jak się okazuje odzyskane z pomroki dziejów, zmiksowane na nowo i poddane ponownemu masteringowi nagrania demo Sanctuary z 1986 roku, które odnalazł niedawno gitarzysta zespołu Lenny Rutledge.

Dane był również wokalistą amerykańskiej grupy Nevermore, która łączyła progresywny metal, thrash i power metal. W 2011 r. zespół zawiesił działalność, choć Dane podkreślał, że jest szansa na kolejny album. Dorobek Nevermore to siedem studyjnych albumów.

Sprawdź tekst utworu "Born" w serwisie Teksciory.pl!

W 2008 r. Warrel Dane wydał swój solowy debiut "Praises to the War Machine". Obecnie pracował nad jego następcą, roboczo zatytułowanym "Shadow Work".

Sprawdź tekst utworu "Brother" w serwisie Teksciory.pl!

Gościnnie zaśpiewał na płycie "The Apostasy" (2007) polskiego Behemotha.

Sprawdź tekst utworu "Inner Sanctum" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Warrel Dane | nie żyje | Sanctuary | Nevermore

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama