Reklama

Reklama

Tupac Shakur aresztowany w Los Angeles? Jest jedno "ale"

Serwis TMZ.com ujawnił, że w marcu 2017 roku Tupac Shakur został aresztowany przez policję w Los Angeles. W całej sprawie jest tylko jeden haczyk, który nie będzie podobał się fanom teorii spiskowych. Aresztowany mężczyzna, to tak naprawdę gangster, który przyjął imię i nazwisko znanego artysty.

Legendarny raper zginął w wyniku ran postrzałowych 13 września 1996 roku. Do dziś nieznany jest sprawca morderstwa 2Paca (sugerowano, że może to być Notorious B.I.G., a nawet kolega rapera, Suge Knight).

Fenomen rapera z Nowego Jorku polegał na stworzonym przez niego wizerunku człowieka przebieglejszego niż wszyscy. 2Pac zaczytywał się w pozycjach włoskiego filozofa Niccolo Machiavellego (sam przyjął pseudonim Makaveli).

To właśnie jeden z twórców realizmu politycznego, doradzał w swoich dziełach, aby w przypadku poważnych kłopotów, upozorować swoją śmierć i uciec od zagrożenia (2Pac nie mógł czuć się bezpiecznie, śmiercią groził mu m.in. gang Crips).

Reklama

Teoria o życiu po życiu 2Paca była tak silna, że wierzyli w nią nawet jego bliscy. Co więcej fani wyczytywali z tekstów rapera zapowiedź jego powrotu. Ten miał nastąpić w 2014 roku, jednak do niczego takiego nie doszło. Raper był natomiast w ostatnich latach podobno widziany m.in. na Kubie, w Hondurasie oraz amerykańskich klubach.

W kwietniu teorie spiskowe na temat upozorowania śmierci przez 2Paca ponownie odżyły. Tym razem za sprawą serwisu TMZ.com, który dotarł do materiałów policji z Los Angeles. Ta na początku marca tego roku zatrzymała Tupaca Shakura, urodzonego 16 czerwca 1971 roku, czyli dokładnie wtedy, kiedy raper. Mężczyzna został zatrzymany za napad z bronią w ręku.

Sprawa szybko została jednak wyjaśniona. Rzecznik policji w Los Angeles wytłumaczył, że zatrzymany mężczyzna to nie Tupac Shakur, mimo iż takiego używa nazwiska, a Clarence Campbell.  Zatrzymany jest dobrze znany policji, aresztowany był już kilkakrotnie, w tym za napaść.

Sprawdź tekst utworu "Changes" w serwisie Teksciory.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL