Reklama

Reklama

"Tu es Petrus": Ogromne zainteresowanie

Po nieoczekiwanym zwycięstwie utworu "Niech mówią, że to nie jest miłość", w wykonaniu Olgi Szomańskiej i Przemysława Brannego, na Festiwalu Jedynki w Sopocie, zainteresowanie całym oratorium "Tu es Petrus" wzrosło ogromnie. Dlatego najbliższy koncert w Krakowie został przeniesiony do sanktuarium w Łagiewnikach, mogącego pomieścić znacznie więcej osób.

Po Sopocie oratorium "Tu es Petrus" (autorstwa kompozytora Piotra Rubika i tekściarza Zbigniewa Książka) było prezentowane jedynie przed koncertem Jean Michel Jarre'a w gdańskiej Stoczni (26 sierpnia), w dodatku nie na żywo, ale tylko na telebimach.

Pierwszą okazją, by zobaczyć "Tu es Petrus" po sopockim sukcesie, będzie pożegnanie kardynała Franciszka Macharskiego, dotychczasowego metropolity krakowskiego, którego w ostatni weekend oficjalnie zastąpił abp. Stanisław Dziwisz.

Z tej okazji oratorium zostanie wystawione 17 września w sanktuarium w Łagiewnikach. Pierwotnie koncert miał się odbyć w dużo mniejszym kościele św. Katarzyny.

Reklama

- Zainteresowanie jest szalone, ludzie chcą kupować bilety, choć będą tylko zaproszenia - powiedział Janusz Fryc, producent "Tu es Petrus", w rozmowie z INTERIA.PL.

Zaproszenia do Łagiewnik będzie rozprowadzał Urząd Miasta Krakowa. Od 7 września będzie można je odbierać w Informacji Miejskiej przy ul. św. Jana.

Kolejne koncerty "Tu es Petrus" odbędą się w Kielcach (16 października, uroczysta premiera połączona z wydaniem płyty DVD), Warszawie (27 października) i w Zabrzu (12 listopada).

Tymczasem teledysk do "Niech mówią, że to nie jest miłość" w portalu INTERIA.PL wciąż znajduje się na 1. miejscu najchętniej oglądanych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy