Reklama

Travis Barker zwichnął palec na miesiąc przed rozpoczęciem trasy Blink-182. Co z koncertami?

Jedną z ważniejszych informacji dla fanów Blink-182 w ubiegłym roku była ta o powrocie zespołu na scenę. Teraz ze Stanów płyną niepokojące wieści - perkusista, Travis Barker, doznał poważnej kontuzji palca podczas prób do nadchodzących koncertów.

Jedną z ważniejszych informacji dla fanów Blink-182 w ubiegłym roku była ta o powrocie zespołu na scenę. Teraz ze Stanów płyną niepokojące wieści - perkusista, Travis Barker, doznał poważnej kontuzji palca podczas prób do nadchodzących koncertów.
Travis Barker ma zwichnięty palec. Za niecały miesiąc miał powrócić z Blink-182 /gotpap/Bauer-Griffin / Contributor /Getty Images

Jak donoszą amerykańskie media, na razie nie wiadomo, czy bolesna kontuzja perkusisty wpłynie na zbliżającą się trasę koncertową zespołu, która ma się rozpocząć 11 marca w Tijuanie (Meksyk). Przypominają też, że w 2006 roku Travis Barker koncertował z lewą ręką w ortezie - jednak wówczas muzyk miał 31 lat.

Do urazu Barkera miało dojśc podczas próby z gitarzystą Tomem DeLonge'em i basistą Markiem Hoppusem. Trenują oni do pierwszych od lat koncertów w klasycznym składzie. DeLonge był nieobecny w Blink-182 od 8 lat. 

Reklama

"Wczoraj na próbach grałem na perkusji i rozbiłem palec tak mocno, że zwichnąłem go i zerwałem więzadła" - poinformował muzyk na Instagramie. Później dodał kolejny post, w którym napisał, że ma jeszcze "tak wiele do zrobienia przed śmiercią". 

Mimo wszystko nie wyjawił, który dokładnie palec uszkodził. Dla perkusisty to bardzo ważne, bo palce mały i serdeczny robią wiele w zakresie kontroli pałeczki i precyzji gry.  

Travis Barker w ostatnim czasie jest znany nie tylko jako perkusista Blink-182 - w ubiegłym roku wziął ślub z Kourtney Kardashian i odtąd pojawia się w reality-show produkowanym przez słynną rodzinę. 

Jak podaje portal WebMD.com piszący o medycynie, gojenie się takiego zwichnięcia może trwać od trzech do sześciu tygodni, a kontuzjowany palec powinien być umieszczony w szynie. Czy to możliwe, że pierwszy koncert zostanie przesunięty lub odwołany?

W 2006 roku na planie teledysku Barker doznał innej kontuzji - złamał rękę, ale później koncertował używając lewej stopy do uruchamiania werbla, w który uderzałby lewą rąką, gdyby była sprawna. Wówczas jednak 47-letni Barker był młodszy o 16 lat, co wspomagało rekonwalescencję. Teraz nie wiadomo, czy uda mu się załagodzić uszkodzenia na tyle szybko.

Takie zwichnięcie może powodować "łagodny lub umiarkowany dyskomfort", a to uczucie może trwać nawet 12-18 miesięcy po kontuzji. Według cytowanego portalu medycznego, czasem konieczna jest operacja, by ustawić kość w prawidłowej pozycji. "Wyniki tej operacji są zwykle bardzo dobre, ale niektóre funkcje mogą zostać utracone" - czytamy.

Podczas trasy koncertowej grupa planowo zawita także do Europy - najbliżej Polski wystąpi w Pradze (19 września 2023).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Travis Barker | Blink 182
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy