Wynajmuje swój apartament na Teneryfie. Pectus zaprasza na słoneczną wyspę

Oprac.: Michał Boroń
Piosenką "Barraquito" swoje 20-lecie świętuje grupa Pectus. Teledysk do tego nagrania zarejestrowano na Teneryfie, gdzie swój apartament na wynajem wystawia wokalista Tomasz Szczepanik.

Z okazji jubileuszu 20-lecia grupa Pectus wypuściła nowy singel "Barraquito". Za sprawą teledysku zespół przenosi fanów na słoneczną Teneryfę.
""Barraquito' - przysmak i popularny napój kawowy z Wysp Kanaryjskich. To właśnie na Teneryfie kilkanaście lat temu rozpoczęła się moja przygoda ze słońcem, wyjątkową kuchnią, oceanem i magią Teide!" - stwierdził wokalista Tomasz Szczepanik.
Pectus zaprasza na spotkanie na Teneryfie
Teide, o którym wspomina, to wulkan znajdujący się w centrum wyspy.
Choć temu kawowemu napojowi na bazie mleka skondensowanego, likieru, espresso i spienionego mleka, z dodatkiem cynamonu i cytryny, piosenka zawdzięcza swój tytuł, sam utwór traktuje o relacjach. Bowiem napój jest jedynie pretekstem do spotkań, długich rozmów i spędzenia czasu w towarzystwie tych, z którymi czujemy się najbardziej komfortowo. Zaś muzyczną inspirację wokalista zaczerpnął z brzmień reggaeton, które są niczym włącznik pozytywnych emocji.
Tych z pewnością nie zabraknie przy okazji oglądania teledysku ilustrującego singel. Oczywiście i tu nie mogło zabraknąć słońca, radosnej atmosfery, która przywodzi na myśl lato. Scenerią dla teledysku była Teneryfa, którą Szczepanik od lat traktuje jak swój drugi dom. Muzyk ma tam apartament, który dostępny jest na wynajem.
W klipie poza czwórką braci Szczepaników tworzących Pectus wystąpili Julia Madej i pies Julii Lily Lee, prezenter telewizyjny Olivier Janiak oraz Monika Paprocka-Szczepanik, żona Tomasza i menedżerka grupy.
"Barraquito" to kolejna piosenka w dorobku Pectusa, która ma hiszpańskie akcenty. W 2012 r. ukazał się kawałek "Barcelona", który stał się przebojem.