Reklama

To ona wystąpiła w teledysku "Last Christmas" Wham! Jak teraz wygląda Kathy Hill?

"Last Christmas" grupy Wham! to, mimo mało bożonarodzeniowego tekstu, jedna z piosenek, które najbardziej kojarzą się ze świętami. Teledysk do utworu widział prawdopodobnie każdy. Jak po 36 latach wygląda występująca w nagraniu Kathy Hill?

Andrew Ridgeley i George Michael w 1984 roku

"Last Christmas" to jeden z największych przebojów grupy Wham!. Nagranie miało premierę 3 grudnia 1984 r.

Reklama

Po 36 latach wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Co roku w okresie przedświątecznym utwór wraca na anteny stacji radiowych, a dla słuchaczy to znak, że już przyszła pora na ubieranie choinki. 

Równie znany jest teledysk do piosenki, nagrany w szwajcarskim kurorcie Saas-Fee. W rolę ukochanej George'a Michaela wcieliła się wówczas 28-letnia modelka Kathy Hill, a jej obecnego partnera zagrał drugi członek zespołu: Andrew Ridgeley.

Hill od nastoletnich lat prowadzi karierę modelki, jednak klip do "Last Christmas" to jedyny teledysk, w którym zagrała. 

"To było bardzo zabawne i bardzo naturalne. To nie było ustawiane - po prostu grupa przyjaciół dobrze się bawiła. W tym tkwi magia" - wspominała nagrania po latach, dodając, że podczas słynnej sceny przy stole wszyscy, poza Georgem Michaelem, byli nietrzeźwi. 

Zdradziła również, że po śmierci Michaela teledysk wywoływał u niej smutek, jednak z czasem poradziła sobie z tym. Obecnie Hill ma 64 lata i nadal pracuje jako modelka. 

Ma córkę - Tess Jantschek - która próbuje sił w tej samej branży.

Piosenka "Last Christmas" jest najpopularniejszym brytyjskim singlem, który nie dotarł do 1. miejsca tamtejszej listy przebojów. Na samym szczycie znalazł się wówczas charytatywny singel "Do They Know It's Christmas?" nagrany pod szyldem Band Aid, którego częścią był także George Michael.

George Michael zmarł 25 grudnia 2016 roku w swej posiadłości, w miejscowości Goring. Miał 53 lata. Ciało wokalisty znalazł jego partner, Fadi Fawaz.

7 marca 2017 roku (czyli ponad dwa miesiąca po śmierci wokalisty) ujawniono wyniki sekcji zwłok. Oficjalną przyczyną śmierci artysty były choroby serca i wątroby.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wham! | Last Christmas | Kathy Hill

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje