Reklama

Reklama

To najdziwniejsza teoria dotycząca "Kevin sam w domu". Kto jest na drugim planie?

Sekretne życie Elvisa Presleya po ogłoszeniu jego oficjalnej śmierci jest jedną z najczęściej przywoływanych teorii spiskowych w popkulturze. Szukanie zmarłego muzyka przez lata zatoczyło tak szerokie kręgi, że niektórzy odnaleźli gwiazdora nawet w filmie "Kevin sam w domu".

Elvis Presley zmarł 16 sierpnia 1977 roku w swojej posiadłości w Graceland w Memphis. Nieprzytomnego muzyka znalazła w łazience jego dziewczyna Ginger Alden. Próby odratowania Presleya nie powiodły się, a zgon stwierdzono o godzinie 15:30.

Oficjalną przyczyną śmierci Elvisa był zawał serca, wywołany przez śmiertelną mieszankę leków i narkotyków (poinformowano, że sekcja zwłok wykazała w jego organizmie kokainę, demerol, leki przeciwhistaminowe, uspokajające, kodeinę, a także barbiturany). W ostatnich latach swojego życia Presley zmagał się z wieloma dolegliwościami: jaskrą, chorobami jelita grubego i wątroby oraz nadciśnieniem.

Reklama

Presley pochowany został 18 sierpnia, a pod jego rezydencją ostatnią drogę legendy śledziło ponad 80 tys. osób.

Wiele osób wciąż niemogących się pogodzić z tym, że Elvis Presley odszedł, zaczęło wierzyć w teorie spiskowe o upozorowanej śmierci legendarnego muzyka. Sądzono bowiem, że artysta prędzej uciekł od mediów i popularności, niż zmarł z prozaicznych powodów.

Od tego czasu gwiazdora "widziano" m.in. w Buenos Aires, Kalamazoo w stanie Michigan, Ottawie, na Kubie, a także w Londynie i Sztokholmie. Elvis trafił nawet do filmu "Kevin sam w domu".

Elvis za mamą Kevina

"Home Alone", czyli po prostu "Kevin sam w domu" swoją premierę miał w 1990 roku. Oprócz Macaulaya Culkina w filmie wystąpili m.in. Daniel Stern, Joe Pesci, Catherine O’Hara i John Heard. Dla śledzących teorie spiskowe w obsadzie znalazło się też miejsce dla Presleya.

Elvis miał pojawić się w scenie na lotnisku, gdy mama Kevina próbowała zorganizować lot i wrócić do swojego syna. Mężczyzna znajdujący się na drugim planie miał gęstą brodę, podobną do tej, którą Elvis nosił m.in. w filmie "Charro!" z 1969 roku.

Dowodem ma być też kształt szyi gwiazdora. Według Priscilii Presley jej mąż był świadomy tego, że posiada długą szyję, przez co uwielbiał nosić ubrania z kołnierzami. Aktor w "Kevinie" miał na sobie natomiast golf, mogący skutecznie maskować niedoskonałości. Charakterystyczny miał być również tik, który Presley wykonuje głową, schylając ją w lewo.

Oczywiście wkrótce o historii dowiedział się też reżyser filmu, Chris Columbus. "Ci ludzie są przekonani, że ten człowiek to Elvis Presley. Że upozorował własną śmierć, ale wciąż się udziela, bo kocha show-biznes, a w dodatku zagrał w 'Kevinie samym w domu’? O mój Boże, popatrzcie na tego gościa. To nie Elvis Presley" - stwierdził.

Teorię u Jimmy'ego Fallona komentował również sam Culkin. "Jest też teoria o Elvisie. To chyba najstarsza ze wszystkich" - żartował i dodał, że początkowo nie widział w tym kadrze muzyka. "Nie wiedziałem, że Elvis przemienił się w Richarda Karna" - kpił aktor.

O której "Kevin..." w Polsacie?

"Kevin sam w domu" stał się tradycją podczas Wigilii w polskich domach. 24 grudnia o godzinie 20:00 Polsat ponownie wyemituje kultowy film. Niecierpliwym widzom pozostaje streaming i platforma Disney+.INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kevin sam w domu | Elvis Presley

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy