Reklama

Tina Turner nie żyje. Maciej Orłoś wspomina wyjątkowy wywiad: Atmosfera była napięta

Popularny dziennikarz Maciej Orłoś po śmierci Tiny Turner opublikował archiwalne zdjęcie z wywiadu z legendarną wokalistką, do którego doszło w Moskwie. - Atmosfera była dość napięta - wspominał w rozmowie z Interią.

Popularny dziennikarz Maciej Orłoś po śmierci Tiny Turner opublikował archiwalne zdjęcie z wywiadu z legendarną wokalistką, do którego doszło w Moskwie. - Atmosfera była dość napięta - wspominał w rozmowie z Interią.
Tina Turner w 1996 r. /ZIK Images/United Archives /Getty Images

"Genialna Tina Turner (posłuchaj!), wyjątkowy wywiad nią, rok 1996 lub 1997, w Moskwie. Hirek Wrona, pamiętasz? Tina Turner RIP" - napisał na Instagramie Maciej Orłoś, publikując ich wspólne zdjęcie na Instagramie.

O tym pamiętnym spotkaniu w stolicy Rosji popularny dziennikarz opowiedział w połowie 2022 r. w rozmowie z Interią.

- Wywiad odbył się w Moskwie i miał zupełnie nieprawdopodobną otoczkę. Niespotykaną dla mnie gdzie indziej. Całe piętro hotelu zostało zamknięte i zarezerwowane dla niej i jej ekipy. Rozmowę przeprowadzałem w trudnej atmosferze. W pomieszczeniu poza moją ekipą były jeszcze dwie, które czekały w kolejce na wywiad oraz załoga Tiny Turner. Atmosfera była dość napięta. Wszyscy pilnowali mojego czasu. Zresztą finalnie rozmawialiśmy krócej, niż było zaplanowane. Ale spotkanie było warte tego krótkiego wywiadu - wspominał Maciej Orłoś.

Reklama

Tina Turner nie żyje

"Tina Turner, 'królowa Rock and Rolla', zmarła w spokoju dziś w wieku 83 lat po długiej chorobie w swoim domu w Kuesnacht pod Zurychem w Szwajcarii. Świat traci legendę muzyki i wzór do naśladowania" - poinformował w środę w oświadczeniu menedżer artystki.

W ostatnich latach słynna piosenkarka przeżyła m.in. udar i zmagała się z chorobą nerek.

Nazywana "królową rock'n'rolla" Tina Turner zaliczana jest do najpopularniejszych i najbardziej dochodowych artystów w historii. Na przestrzeni lat piosenkarka zdobyła szereg prestiżowych nagród, w tym osiem statuetek Grammy.

Według szacunków, nakład ze sprzedaży jej albumów wynosi 180 milionów egzemplarzy. W 2010 roku magazyn "Rolling Stone" uznał ją za jedną ze stu najwybitniejszych artystów wszech czasów.

Od lat Tina Turner mieszkała w Szwajcarii, której jest obywatelką. W 2013 roku ostatecznie zrezygnowała z amerykańskiego obywatelstwa.

Muzyczną karierę zakończyła w 2009 r. po trasie "Tina! 50th Anniversary Tour". W ostatnich latach o gwieździe zrobiło się głośno dzięki sukcesowi musicalu "Tina".

83-letnia Tina w ostatnich latach zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W mediach pojawiały się informacje o raku jelita grubego, nadciśnieniu i problemach z nerkami. W 2017 r. wokalistka otrzymała przeszczep nerki od swojego drugiego męża Erwina Bacha.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tina Turner | nie żyje | Maciej Orłoś

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama