Tercet Egzotyczny świętuje 55 lat na scenie: Izabela Skrybant-Dziewiątkowska i Jan Miodek w duecie
W niedzielę (30 września) specjalny jubileuszowy koncert w Hali Ludowej we Wrocławiu da Tercet Egzotyczny.
Choć dla wielu osób Tercet Egzotyczny pozostaje synonimem kiczu, grupa może się pochwalić statusem jednego z najdłużej funkcjonujących bez przerwy polskich zespołów (obok Trubadurów).
Działający nieprzerwanie od 1963 r. Tercet Egzotyczny to obecnie Izabella Skrybant-Dziewiątkowska, Janusz Konefał (gitara), Sławomir Marcinkowski (bas) oraz śpiewające w chórkach Katarzyna Dziewiątkowska, Anna Dziewiątkowska i Gaja Tyralska. Katarzyna i Anna to córki liderki Tercetu Egzotycznego.
Tercet na polskiej scenie wyróżniał się kolorowym wizerunkiem - muzycy występowali w meksykańskich strojach i sombrerach. Na debiutanckim albumie "Tercet Egzotyczny" pojawiła się piosenka, z którą do dziś utożsamiany jest zespół - "Pamelo, żegnaj".
Grupa w 2018 r. świętuje 55-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w Hali Ludowej we Wrocławiu odbędzie się specjalny koncert, na którym gościnnie pojawią się Krzysztof Antkowiak, Zbigniew Czwojda, Zbigniew Lesień, Jan Miodek, Jerzy Skoczylas, Robert Zaborski oraz zespoły Girls On Fire i Ogień.
"Pierwsza część koncertu to utwory premierowe, a w drugiej zaśpiewam z różnymi gośćmi. Będzie ich bardzo dużo" - zapowiada w "Fakcie" Izabella Skrybant-Dziewiątkowska.
Sporą niespodzianką w zestawie może być obecność słynnego językoznawcy, prof. Jana Miodka, który poprowadzi koncert i... zaśpiewa z liderką Tercetu w duecie największy przebój "Pamelo, żegnaj".
"Powiedział, że ten występ będzie dla niego wielką przyjemnością" - podkreśla Skrybant-Dziewiątkowska.
Koncert we Wrocławiu połączony będzie z premierą 28. studyjnej płyty. Jej zapowiedzią był wypuszczony jeszcze we wrześniu 2017 r. singel "Nieposkromiona Samba".
Izabella Skrybant-Dziewiątkowską za swoją działalność artystyczną otrzymała wiele odznaczeń, w tym m.in. Złoty Medal (odznaczenie I stopnia) Zasłużony Kulturze Gloria Artis i Złoty Krzyży Zasługi przyznany przez Prezydenta RP tytułem: "Godne ambasadorowanie kultury polskiej na świecie".