Reklama

Tajemnicza zapowiedź AC/DC wywołała burzę! "Jesteście gotowi"

Fani plotkują, że AC/DC już za parę miesięcy ponownie stanie na europejskiej scenie. Emocje podgrzewa sam zespół, który spytał i jednocześnie zasugerował fanom: "Jesteście gotowi". Ogłoszenie już wkrótce?

Fani plotkują, że AC/DC już za parę miesięcy ponownie stanie na europejskiej scenie. Emocje podgrzewa sam zespół, który spytał i jednocześnie zasugerował fanom: "Jesteście gotowi". Ogłoszenie już wkrótce?
AC/DC na scenie w 2015 roku /Daniel Pockett/WireImage /Getty Images

Przypomnijmy, że hardrockowi weterani na początku października zeszłego roku wrócili na scenę po siedmiu latach przerwy. Zagrali wówczas w Kalifornii podczas trzydniowego święta dla fanów ciężkiego rocka i metalu - festiwalu Power Trip. Poza AC/DC zaprezentowali się także Guns N' RosesIron MaidenJudas PriestMetallica i Tool.

Reklama

Dla członków AC/DC to miał być test - czy podołają, jak przyjmie ich publika, czy wciąż czują się dobrze na scenie. Wygląda na to, że zadowoleni byli wszyscy, łącznie z powracającym do grupy na chwilę z muzycznej emerytury Cliffem Williamsem, który jak wiadomo od kilku dni nie będzie towarzyszył zespołowi w trakcie potencjalnej trasy koncertowej.

AC/DC testuje wytrzymałość fanów tajemniczą zapowiedzią. Koncerty w Europie już wkrótce?

Tymczasem w mediach społecznościowych pojawiła się już pierwsza zapowiedź - na razie nie wiadomo czego, ale sądząc po komentarzach rozemocjonowanych fanów, ci czekają tylko na trasę koncertową. Na tajemniczym nagraniu widać uderzenie pioruna, tak charakterystyczne dla AC/DC i stwierdzenie: "Jesteście gotowi". W tle przygrywa natomiast piosenka pod tym samym tytułem z albumu "The Razor's Edge" (1990).

Zapowiedź spowodowała już wiele domysłów, a miłośnicy grupy nie mogą wręcz wytrzymać tego oczekiwania. Przypomnijmy, że w Brazylii huczy od plotek o koncertach zespołu, które miałyby odbyć się we wrześniu 2024 roku (więcej przeczytasz tutaj). Dean Delray, komik i przyjaciel członków grupy wyznał w swoim podkaście, że AC/DC planuje "ok. 20 koncertów w 2024 roku - 10 w USA i pozostałe 10 w innych częściach świata". 

Trasa miałaby zakończyć się tam, gdzie rozpoczynało AC/DC, czyli w Australii. Ujawnił również, że kondycja zdrowotna wokalisty Briana Johnsona jest na tyle niepewna, że nie wiadomo, czy byłby w stanie on udźwignąć wysiłki trasy "za dwa lata", dlatego też musi ona odbyć się jak najszybciej. 

Natomiast Dieter Reiter, burmistrz Monachium, w listopadzie ubiegłego roku dał nadzieję europejskim fanom - na antenie radia wygadał się, że legendy rocka wystąpią na olimpijskim stadionie już 12 i 14 czerwca 2024 roku. 

AC/DC powraca na scenę po raz ostatni?

Ostatnią trasą grupy była "Rock or Bust World Tour" w latach 2015-2016. Z powodu problemów ze słuchem w jej trakcie z występowania zrezygnował wokalista Brian Johnson (jego obowiązki na ponad 20 koncertów przejął wtedy Axl Rose, frontman Guns N' Roses). U boku lidera, gitarzysty Angusa Younga występowali także basista Cliff Williams, perkusista Chris Slade i gitarzysta Stevie Young

Nadal nie wiadomo także, kto miałby zasiąść za perkusją. Choć Phil Rudd, czyli oryginalny perkusista AC/DC bardzo marzy o tym, by dołączyć do kolegów, to muzyk zwolniony z zespołu pod koniec 2014 r., gdy został oskarżony o posiadanie narkotyków i grożenie śmiercią byłemu pracownikowi, jak na razie jest poza koncertowym zespołem. Pomimo tego we wrześniu 2020 r. zespół ogłosił powrót Rudda do składu i to razem z nim nagrano ostatni studyjny album "Power Up". Podczas Power Trip zastąpił go Matt Laug, znany ze współpracy z m.in. Alice Cooperem czy Alanis Morissette

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: AC/DC
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama