Reklama

T.Love zapowiadają nowy album! Kiedy premiera płyty "Hau! Hau!"?

Wytwórnia Universal Polska poinformowała, że podpisała właśnie kontrakt z zespołem T.Love. Kiedy premiera singla "Pochodnia"?

Wytwórnia Universal Polska poinformowała, że podpisała właśnie kontrakt z zespołem T.Love. Kiedy premiera singla "Pochodnia"?
Nowe szczegóły dotyczące płyty T.Love /Artur Zawadzki /Reporter

Zespół T. Love postanowił zawiesić działalność po wydaniu płyty "T. Love" (2017) i odbyciu promującej go trasy koncertowej.

Wokalista zajął się karierą solową. Efektem była wydana 18 października 2019 roku płyta "Syn miasta". Album promował utwór "Pola".

"Trzeba chwilę pożyć bez T.Love. Można coś robić kameralnego, może płytę nagrać jako Zygmunt Staszczyk - tak jak mam w dowodzie, bo Muniek kojarzony jest z T.Love. Wielu muzyków znam, dostaję sygnały od ludzi, że chętnie by pograli ze mną, bo wiedzą, ze T.Love zawiesza działalność" - mówił Muniek w rozmowie z PAP Life o decyzji zawieszenia działalności swojej macierzystej grupy.

Reklama

W połowie 2019 r., jeszcze przed ostatecznym ukończeniem wspomnianej płyty "Syn miasta", podczas pobytu w Londynie doznał groźnego wylewu. Od tego czasu wokalista przechodził rehabilitację, by jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności.

Zaczęły się wówczas pojawiać pogłoski o powrocie T.Love z okazji 40-lecia zasłużonej formacji. W 2022 r. ma się ukazać premierowy materiał.

Nowa płyta T.Love - "Hau! Hau!". Kiedy premiera?

Plotki zostały właśnie potwierdzone. Zespół nową płytę, pod tytułem "Hau! Hau!" wyda pod skrzydłami wytwórni Universal Polska.

"Czujemy się zaszczyceni, że oba jubileusze będziemy celebrować wspólnie z zespołem. Dziś, tj. 20.10.2021 T.Love, podpisując kontrakt płytowy, oficjalnie dołączył do teamu Artystów Universal Music Polska." - napisał wydawca na swoim profilu na Facebooku.

"Uchylając rąbka tajemnicy zdradzimy tylko, że Muniek za teksty na tym krążku mógłby dostać tytuł kronikarza wszech czasów - jest grubo, bez pardonu, jest moc!" - czytamy dalej w poście.

Do współpracy Muniek zaprosił muzyków, z którymi nagrał przełomowy album "King" z 1992 r., który przyniósł takie przeboje, jak tytułowy "King", "Nabrani" czy "Stany". Towarzyszyli mu wtedy Jan Benedek (gitara), Jacek "Perkoz" Perkowski (gitara), Paweł Nazimek (bas) i Sidney Polak (perkusja).

Album ukaże się wiosną 2022 roku. Wcześniej poznamy z kolei singiel "Pochodnia".

T.Love - "Pochodnia". Nowy singiel niedługo!

Z kolei w składzie przed zawieszeniem działalności u boku Muńka, Nazimka i Polaka występowali gitarzyści Maciej Majchrzak i Jan Pęczak oraz grający na klawiszach Michał Marecki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: T. Love | Muniek Staszczyk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama