Reklama

Reklama

Stworzył parodię piosenek The Chainsmokers i Lany Del Rey. Podbił sieć!

Gdy naśmiewał się z nagrań duetu producenckiego The Chainsmokers na pewno nie spodziewał się tego, że wkrótce w sieci zrobi się o nim głośno. John Fassold, parodiując nagrania Lany Del Rey, Halsey i twenty one pilots, podbija sieć.

Gdy naśmiewał się z nagrań duetu producenckiego The Chainsmokers na pewno nie spodziewał się tego, że wkrótce w sieci zrobi się o nim głośno. John Fassold, parodiując nagrania Lany Del Rey, Halsey i twenty one pilots, podbija sieć.
Piosenki The Chainsmokers i Halsey zostały rozłożone na czynniki pierwsze przez Johna Fassolda /Christopher Polk /Getty Images

Wszystko zaczęło się w kwietniu, kiedy to na Snapchacie Fassold postanowił zaprezentować obserwującym go ludziom, jak łatwo i szybko (za pomocą trzech akordów) można stworzyć piosenkę, która będzie imitacją melodii tworzonych przez niezwykle popularny duet The Chainsmokers.

Internauta, a także muzyk, szybko rozszyfrował, o co chodzi w całej działalności producentów i własny numer konstruował w nieco ponad cztery minuty. Fassold postanowił pójść jednak odrobinę dalej i zademonstrować, jak melodia będzie brzmiała w otoczeniu przypadkowych słów, gdyż jak sam stwierdził, teksty na ich nowym albumie są beznadziejne i musiały powstawać przy pomocy generatora rzeczowników.

Reklama

Dzień później gotowa piosenka pojawiła się na jego kanale i zgarnęła ponad 400 tys. wyświetleń (poradnik, jak napisać utwór zdobył natomiast ponad 6 milionów odtworzeń).

The Chainsmokers - "Closer":

Sprawdź tekst utworu "Closer" w serwisie Teksciory.pl

Internautom tak mocno przypadła do gustu działalność Fassolda, że ten postanowił w kolejnych nagraniach tłumaczyć i punktować konstrukcje piosenek innych artystów.

Gdy muzyk tworzył przykładowe nagranie Lany Del Rey, stwierdził, że do pisania jej piosenek nie trzeba wielu rzeczy - głównie kilka przymiotników opisujących kolory oraz przypadkowe słowa związane z popkulturą lat 50.

Lana Del Rey - "Video Games":

Sprawdź tekst utworu "Video Games" w serwisie Teksciory.pl

W kolejnych filmikach pojawiła się natomiast jego analiza twórczości grupy Nickelback (Fassold dostał mnóstwo próśb o pokazanie nagrania dotyczącego tego zespołu), Halsey, Melanie Martinez i duetu twenty one pilots.

Fassold wyśmiał sposób, w jaki zespół wplata klawisze w swoje kompozycje, a także wokalne możliwości (lub ich brak) lidera grupy, Tylera Josepha.

twenty one pilots - "Stressed Out":

Sprawdź tekst i tłumaczenie utworu "Stressed Out" w serwisie Teksciory.pl

Każdy z publikowanych na kanale filmików zdobył przynajmniej kilkaset tysięcy wyświetleń. Ich twórca przyznał, że nie spodziewał się takiego zainteresowania. W nagraniu, gdzie odpowiada na pytania od fanów, mówił, że przewidywał tylko popularność jednego filmiku, ale to, co stało się później, zaskoczyło go.

John Fassold, jak już wspomnieliśmy wcześniej, jest profesjonalnym muzykiem. Na koncie ma dwa albumy - "Looking Back" oraz EP-kę "Lift". Jak sam przyznaje, wśród jego ulubionych wykonawców znajdują się Frank Ocean, The Doors i The Beatles.

Nickelback - "How You Remind Me":

Sprawdź tekst utworu "How You Remind Me" w serwisie Teksciory.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL