Reklama

Reklama

Stanisław Soyka i Grott Orkiestra we wspólnym projekcie. Kiedy koncert w Teatrze Muzycznym ROMA?

26 września odbędzie się koncert Stanisława Soyki i Grott Orkiestry w ramach nowego projektu, pt. "Dusza".

26 września odbędzie się koncert Stanisława Soyki i Grott Orkiestry w ramach nowego projektu, pt. "Dusza".
Stanisław Soyka wystąpi we wrześniu w Teatrze ROMA /Karol Makurat /Reporter

"Dusza" to nowy projekt koncertowy Stanisława Soyki i Grott Orkiestry

W repertuarze wieczoru znajdą się wybrane kompozycje tego wyjątkowego artysty, zarówno takie hity jak "Tolerancja" czy "Kiedy jesteś taka bliska" jak i mniej popularne acz przecudnej urody utwory Soyki. A wszystko to w kameralnych aranżacjach, przygotowanych specjalnie na ten wieczór. Artyście towarzyszyć będzie 12-sto osobowa Grott Orkiestra - rodzinny zespół założony przez rodzeństwo: oboistkę Kamę Grott-Tomaszek oraz basistę i kompozytora Michała Grott.

Reklama

Projekt "Dusza" powstał z fascynacji Grott Orkiestry twórczością Stanisława Soyki - jednego z najwybitniejszych współczesnych śpiewaków i kompozytorów. Utwory Soyki znane publiczności w wersjach autorskich, tu opracowane na Grott Orkiestrę przez Michała Grotta. To nowe, świeże ujęcie stanowiące samo w sobie wartość dodaną.

Koncert odbędzie się 26 września 2022 roku w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie o godz. 20:00.

Kim jest Stanisław Soyka?

Stanisław Soyka - wokalista, muzyk, kompozytor. Zaczął występować już w wieku 7 lat, kiedy to śpiewał w chórze kościelnym, a kiedy miał 14 lat został organistą kościelnym. Był już wtedy uczniem podstawowej szkoły muzycznej w klasie skrzypiec. Naukę kontynuował w szkole średniej oraz na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie studiował na wydziale kompozycji i aranżacji. 

Na przełomie dekad Soyka brał gościnnie udział w nagraniach płyt takich zespołów i artystów jak: Maanam, De Mono, Kayah, Izabela Trojanowska czy Urszula. Śpiewał tam w chórkach i grał na fortepianie. 

Po zainaugurowaniu w 1995 roku nagród polskiego przemysłu muzycznego Fryderyk, Soykę - podczas pierwszej edycji - wyróżniono statuetką dla najlepszego wokalisty.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL