Reklama

Sławomir Świerzyński (Bayer Full) odchodzi z PSL: Nie będę głosował na LGBT i lewicę

"Cesarz disco polo" Sławomir Świerzyńskiego z grupy Bayer Full zdecydował, że opuszcza Polskie Stronnictwo Ludowe. To efekt wejścia tej partii do Koalicji Europejskiej.

"Cesarz disco polo" Sławomir Świerzyńskiego z grupy Bayer Full zdecydował, że opuszcza Polskie Stronnictwo Ludowe. To efekt wejścia tej partii do Koalicji Europejskiej.
Sławomir Świerzyński (Bayer Full) postanowi opuścić Polskie Stronnictwo Ludowe /AKPA

"Nowe PSL zapomniało że w opozycji nie ma koalicji. W tym tygodniu podejmę decyzję czy zostaję w PSL. Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. PSL straciło szansę bycia centroprawicą taką jak za Witosa. Partia której hymnem jest Rota idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców. Zapowiada się ciekawy rok" - napisał na Facebooku Sławomir Świerzyński.

W komentarzach pod tym postem niektórzy zwrócili mu uwagę, że autorka "Roty" (sprawdź!) Maria Konopnicka była lesbijką i przez 20 lat tworzyła związek z Marią Dulębianką.

Reklama

Teraz lider Bayer Full potwierdził, że występuje z partii.

Swoją wypowiedź na temat Koalicji Europejskiej Świerzyński rozwinął na antenie TVP Info, gdzie nazwał polityków opozycji "Targowicą". "Ta Koalicja Europejska jest spiskiem przeciwko reformom w Polsce, które się obecnie toczą, przeciwko legalnie wybranemu rządowi. Jak go zwał, tak go zwał - został wybrany demokratycznie" - podkreślił.

"Nie dziwię się, że jak PiS płaci mu za koncerty, to mówi takie dyrdymały" - ripostował wokaliście wiceprezes PSL Dariusz Klimczak.

Pojawiły się też opinie, że Świerzyński, który jest jednym z artystów zaproszonych do udziału w koncercie Artyści Przeciwko Nienawiści, sam używa mowy nienawiści oraz w pogardliwy sposób wypowiada się o grupach społecznych, z którymi nie jest mu drodze. Pojawiły się też wątpliwości, czy artysta na pewno powinien wystąpić w Łodzi. Na razie jednak organizatorzy nie zabrali głosu w sprawie.

Wokalista od dawna deklaruje się jako "wróg homoseksualizmu".

"Ja nie jestem za promowaniem homoseksualizmu, ja jestem wrogiem. Pokazywania tych wszystkich parad dziwnych, gejów, tych lgbt, 'vans', 'trans', 'śmans' itp., itd." - mówił w Polsacie, gdy w programie "Skandaliści" w kwietniu 2018 r. ujawnił, że był molestowany jako nastolatek na kolonii.

Świerzyński podkreślał wtedy, że choć ma poglądy prawicowe, nie zamierza kandydować z list Prawa i Sprawiedliwości (brał udział w wyborach z list Polskiego Stronnictwa Ludowego).

Sprawdź tekst utworu "Żono moja" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bayer Full | Sławomir Świerzyński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy