Simplefields: Nawrócony Krzysztof Antkowiak

Krzysztof Antkowiak zaistniał w latach 80. za sprawą piosenki "Zakazany owoc". Niestety, sława jaką zyskał, miała też mroczną stronę. O radzeniu sobie z popularnością, nałogach i nawróceniu wokalista opowiedział w programie "Dzień dobry TVN".

Odmieniony Krzysztof Antkowiak wraca do muzyki

"Były takie sytuacje w moim życiu, w których nie radziłem sobie z popularnością" - mówił dziennikarce "Dzień dobry TVN" Krzysztof Antkowiak.

Reklama

Wokalista przyznał, że czuł się zniewolony przez nałogi, a najgorszym z nich był dla niego hazard, z którym zmagał się przez 10 lat.

"Miałem wrażenie, że marnuję swój potencjał. Czułem, że mam duży potencjał, który jest niewykorzystany z jakichś powodów" - tłumaczył Antkowiak i dodał - "Chodziłem na terapie grupowe anonimowych hazardzistów, ale to nie przynosiło efektów".

Zmiana nastąpiła, gdy narzeczona Krzysztofa Antkowiaka, która pochodzi z religijnej rodziny, namówiła go, by poszedł do kościoła.

"Poszedłem i poczułem, że nagle wszystko się zaczyna we mnie zmieniać. Było mi tam dobrze. Czułem, że spływa na mnie energia, której nie czułem nigdy" - opowiadał mężczyzna.

Jak przyznał Antkowiak, przełomowy okazał się dla niego Sylwester i Nowy Rok. "Pomodliłem się, żeby Duch Święty zabrał ode mnie wszystkie nałogi, zniewolenia i to się stało. 1 stycznia obudziłem się nowym człowiekiem" - wspominał.

Obecnie Krzysztof Antkowiak razem z Marcinem Domuratem tworzy projekt Simplefields, w którym muzycy łączą autorskie kompozycje z obrazami zaczerpniętymi ze sztuk wizualnych.

Duet powstał w grudniu 2011 roku, a efektem jest płyta "Dirt on TV", która ukazała się 23 października.

"Utwory składające się na całość materiału stanowią emocjonalny i kontrastujący repertuar. Przybrudzone dźwięki - muzyczne echa dawnych lat, hipnotyczny głos i oryginalne teksty, a nade wszystko magiczna atmosfera opowiadania ciszą.  To esencja projektu Simplefields" - czytamy na oficjalnej stronie duetu.

Krzysztof Antkowiak popularność zdobył już jako nastolatek utworem "Zakazany owoc". Od tego czasu zagrał ponad 1000 koncertów w kraju i za granicą. Współpracował min. z Grzegorzem Ciechowskim, Edytą Górniak i Justyną Steczkowską. Pisał muzykę do filmów dokumentalnych oraz dla innych wykonawców.

Posłuchaj utworu "Emily Scatterbrain" z płyty "Dirt on TV":

Sprawdź tekst utworu "Emily Scatterbrain" w serwisie Tekściory.pl!

Dowiedz się więcej na temat: Simplefields | Krzysztof Antkowiak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje