Reklama

Sia w ogniu krytyki. "Nieprzyjemne i stresujące"

Sia podjęła się stworzenia własnego pełnometrażowego filmu. W sieci pojawił się zwiastun "Music". Trailer wywołał burzę wśród internautów.

Sia stworzy film pełnometrażowy

Film "Music" to pierwsza taka produkcja Sii. 

Reklama

"Wychodząca z nałogu kobieta dowiaduje się, że musi wziąć pod opiekę swoją przyrodnią siostrę cierpiącą na autyzm" - tak brzmi opis fabuły.

W rolę dziewczynki z zaburzeniem wcieli się Maddie Zegler, którą fani zdążyli poznać i pokochać po tym, jak wystąpiła w teledyskach Sii "Chandelier" (zobacz!) i "Elastic Heart" (sprawdź!).

Fani skrytykowali autorkę, że nie postarała się o znalezienie osoby ze autyzmem, dzięki czemu film byłby bardziej autentyczny. 

"Jestem w spektrum i ten film jest niepoważny. Większość osób z autyzmem nie zachowuje się w ten sposób. Czekam na film, który przedstawia autyzm trochę bardziej realistycznie... chociaż może to być zbyt nudne dla ludzi" - możemy przeczytać w komentarzach.

Piosenkarka utrzymywała, że próbowała pracować z dziewczyną ze spektrum autyzmu, jednak okazało się to dla niej "nieprzyjemne i stresujące". 

Na Twitterze pojawiły się wiadomości, w których denerwowała się, że fani oceniają jej film, zanim go obejrzą. Premiera jest zaplanowana na 12 lutego. 

"Kilku aktorów z autyzmem, łącznie ze mną, odpowiedziało na te tweety. Wszyscy powiedzieliśmy, że moglibyśmy działać szybko. Te wymówki to tylko to - wymówki. Faktem jest, że nie podjęto żadnego wysiłku, aby uwzględnić kogokolwiek, kto faktycznie jest w spektrum. #NothingAboutUsWithoutUs" - napisał jeden z aktorów.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Sia Furler

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje