Reklama

Reklama

Shonka Dukureh nie żyje. Gwiazda filmu "Elvis" miała 44 lata

W wieku 44 lat zmarła Shonka Dukureh, wokalistka, która zagrała Big Mamę Thornton w podbijającym kina filmie "Elvis". Przyczynę śmierci ma wyjaśnić zlecona autopsja, ale policja nie podejrzewa przestępstwa.

W wieku 44 lat zmarła Shonka Dukureh, wokalistka, która zagrała Big Mamę Thornton w podbijającym kina filmie "Elvis". Przyczynę śmierci ma wyjaśnić zlecona autopsja, ale policja nie podejrzewa przestępstwa.
Shonka Dukureh jako Big Mam Thornton w filmie "Elvis" /Warner Bros. - Bazmark Films - R/Collection Christophel /East News

Shonka Dukureh (posłuchaj!) miała 44 lata, a jej ciało w apartamencie w Nashville znalazło jedno z dzieci wokalistki i aktorki.

Zanim otrzymała rolę w filmie "Elvis", Shonka śpiewała na lokalnych scenach muzykę gospel i bluesa. Pracowała także jako nauczycielka w szkole.

Pierwotnie w głośnej produkcji Baza Luhrmanna miała zaśpiewać jako część chóru gospel. Rok po nakręceniu sceny w Nashville, z Shonką skontaktowali się producenci, którzy zaoferowali jej rolę Big Mamy Thornton.

Reklama

Na ścieżce dźwiękowej do filmu Shonka Dukureh śpiewa utwór "Hound Dog". Pojawiła się też w teledysku "Vegas" Doji Cat, a furorę zrobiła występując z raperką w tym utworze podczas festiwalu Coachella.

Przed śmiercią Shonka pracowała nad swoim debiutanckim albumem.

O czym opowiada "Elvis"?

"Elvis" to nowy projekt Baza Luhrmanna, który bada życie i muzykę Elvisa Presleya (Austin Butler) przez pryzmat jego skomplikowanej relacji z jego enigmatycznym menedżerem, "Pułkownikiem" Tomem Parkerem (Tom Hanks). Ścieżka dźwiękowa zawiera dorobek Elvisa z lat 50., 60. i 70., a także celebruje jego różnorodne wpływy muzyczne i trwały wpływ na popularnych dziś artystów.

Film "Elvis" zagłębia się w złożoną dynamikę między Elvisem Presleyem a "Pułkownikiem" Tomem Parkerem na przestrzeni ponad 20 lat, od początków Presleya do jego bezprecedensowej sławy, na tle zmieniającego się krajobrazu kulturowego i utraty niewinności w Ameryce.

Wszystko o "Elvisie" w serwisie Film Interia!

Centralnym punktem tej podróży jest jedna ze znaczących i wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). W rolach głównych u boku Butlera i Hanksa zagrali także wielokrotnie nagradzana aktorka Helen Thomson ("Top of the Lake: China Girl", "Rake") grająca matkę Elvisa, Gladys, Richard Roxburgh ("Moulin Rouge!", "Oddech", "Przełęcz ocalonych") w roli ojca Elvisa, Vernona, i DeJonge ("Wizyta", "Stray Dolls") jako Priscilla.

Zobacz też:

Priscilla Presley o uzależnieniu Elvisa: Wiedział, co robi

Taki naprawdę był Elvis Presley

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL