Reklama

Reklama

Sarapata i animowany teledysk "Nika". Kolejna zapowiedź debiutanckiej płyty

Krakowski duet Sarapata nie zwalnia tempa i po premierze teledysku "Rework" z popularnym aktorem Mateuszem Damięckim w roli drag queen bracia prezentują animację do utworu "Nika".

Krakowski duet Sarapata nie zwalnia tempa i po premierze teledysku "Rework" z popularnym aktorem Mateuszem Damięckim w roli drag queen bracia prezentują animację do utworu "Nika".
Duet Sarapata prezentuje nowy singel /materiały prasowe

"Brzmienie projektu Sarapata to wypadkowa wielu czynników. Z jednej strony bagaż doświadczeń, z drugiej najbliższe sercu inspiracje, a z trzeciej własna ścieżka, którą wspólnie podążają od lat. Braterska wizja muzyki elektronicznej pozbawiona jest surowości i schematów, które zdominowały współczesną scenę sprawiając, że stała się do bólu wtórna i jałowa. Na przekór trendom Sarapata odkrywają przed słuchaczami brzmienie pełne, barwne i bogate, a co najważniejsze - brzmienie, które nie pozwala spokojnie stać w miejscu" - czytamy w informacji o zespole.

Reklama

Do tej pory poznaliśmy utwory "3AM" i "Rework" (w teledysku w roli drag queen pojawił się aktor Mateusz Damięcki).

Teraz bracia Michał i Mateusz prezentują trzeci singel "Nika". To zarazem pierwszy utwór, jaki powstał na debiutancką płytę duetu.

"Rdzeń stworzony został z bliżej niesprecyzowanych, ale za to bardzo silnych wzruszeń w pewien jesienny wieczór. Jeden przesterowany syntezator i stare pianino stanowią podstawę piosenki, którą bracia uzupełnili nieco abstrakcyjnymi samplami skrzypiec i dziecięcego głosu. Utwór jest jednym z bardziej delikatnych w repertuarze duetu i nie sili się na bycie imprezowym hitem. Elektronika zdecydowanie służy tutaj opowieści przeprowadzonej od delikatnego wstępu do przejmującego finału" - czytamy w opisie piosenki "Nika".

Sami autorzy nagrania przyznają, że inspirowali się filmem "Song of the Sea" ("Sekrety morza"), nominowanym do Oscara animowanym fantasy z 2015 r.

"Pamiętacie, jakie emocje towarzyszyły Wam po seansie? My zapamiętaliśmy je dźwiękowo. 'Nika' to takie wspomnienie niezwykle przejmującego obrazu przetłumaczonego na audio. Klubowa, przestrzenna opowieść z samplami inspirowanymi filmem" - mówią Michał i Mateusz Sarapata.

Do utworu powstała animacja stworzona przez Jagnę Firek.

Sarapata - kim jest krakowski duet?

Grupę tworzą bracia Michał i Mateusz Sarapata, którzy jako producenci i muzycy na co dzień współpracowali z m.in. Pauliną Przybysz czy zespołem Lor. Mateusz Sarapata dodatkowo pracował z m.in. Julią Wieniawą i Marią Tyszkiewicz.

Bracia razem z wokalistką Marcelą Rybską współtworzyli formację SALK. To właśnie ją zaprosili do współpracy przy singlu "Rework" i to ona zaśpiewała z nimi na przedpremierowym koncercie 5 sierpnia w klubie Szpitalna 1 w Krakowie.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL