Sanah, Kwiat Jabłoni, Vito Bambino i Artur Rojek razem! Nagrali nową wersję utworu Skaldów

Sanah, Kwiat Jabłoni, Vito Bambino i Artur Rojek połączyli siły we wspólnym nagraniu. Stworzyli nową wersję wielkiego przeboju Skaldów "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał".

sanah wspólnie z Arturem Rojkiem, Kwiatem Jabłoni i Vito Bambino nagrali cover utworu Skaldów
sanah wspólnie z Arturem Rojkiem, Kwiatem Jabłoni i Vito Bambino nagrali cover utworu SkaldówBartosz Krupa/Dzień Dobry TVNEast News

Cover przeboju Skaldów (sprawdź!) został stworzony z okazji 85-lecia Tymbarku. W oficjalnym teledysku słyszymy popową wersję Sanah, alternatywę w wykonaniu Artura Rojka, luźny styl Vito Bambino oraz charakterystyczny, nieco folkowy klimat Kwiatu Jabłoni. 

Co ciekawe, nie jest to jednak wersja ostateczna. Każdy może stworzyć własną kombinację, dowolnie miksując interpretacje Sanah, Artura Rojka, Vito Bambino i Kwiatu Jabłoni - artyści bowiem osobno nagrali również samodzielne wersje.

Teledysk został wyreżyserowany przez Krzysztofa Grajpera. Wykorzystano nowoczesną technologię deep fake, dzięki której każdy oglądający może "dołączyć" do gwiazd i zagrać z nimi w klipie. Projekt dostępny jest na stronie marki. 

Sanah, Artur Rojek, Vito Bambino, Kwiat Jabłoni – Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał (Tymbark)

"Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał" to jeden z największych przebojów zespołu Skaldowie. Grupa Skaldowie powstała w Krakowie latem 1965 roku. Uprawiane gatunki muzyczne to m.in. klasyczny rock, rock progresywny, folklor góralski, rock'n'roll, jazz, big-beat oraz pop. Zespół wciąż koncertuje.

Nadszedł rok 1981, stan wojenny zastał Skaldów podczas tournée po USA. Andrzej Zieliński postanowił zostać w Stanach Zjednoczonych, natomiast pozostali muzycy stopniowo wracali do Polski. Zespół zawiesił działalność na ponad 5 lat.

W 1987 roku Skaldowie zostali reaktywowani przez Jacka Zielińskiego, a płyta "Nie domykajmy drzwi" (1989) okazała się ogromnym rynkowym sukcesem. Na koncertach coraz częściej pojawiał się mieszkający na stałe w Nowym Jorku Andrzej Zieliński.
Grupa w 1966 pojawiła się po raz pierwszy w Opolu na IV Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki i zdobyła pierwsze miejsce w "Koncercie Młodości". W kolejnych latach będą święcić na opolskiej scenie liczne triumfy, zdobywając tam 3 nagrody główne i kilkanaście innych wyróżnień.

Kariera krakowskich muzyków nabierała tempa i wkrótce upomniał się o nich świat kina - wystąpili w filmach "Mocne uderzenie" (reż. Jerzy Passendorfer, premiera 26.03.1967 r.) oraz "Cierpkie głogi " (reż. Janusz Weychert, premiera 25.10.1966 r.).
W sierpniu 1968 pod Sławnem doszło do poważnego wypadku autobusu, którym zespół jechał na występ. Nastąpiła kilkumiesięczna przerwa w działalności grupy.  W lutym 1969 nagrali trzeci album - "Cała jesteś w skowronkach" - złożony, jak się szybko okazuje - z samych największych hitów:  "Króliczek", "Medytacje wiejskiego listonosza", "Prześliczna wiolonczelistka". W styczniu 1970 r. powstał longplay "Od wschodu do zachodu słońca", który przez wielu fanów i samego Andrzeja Zielińskiego uważany jest za najlepszą płytę zespołu. 

Kariera Skaldów rozwijała się w zawrotnym tempie. Koncertowali w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechosłowacji, nieustannie nagrywając kolejne płyty i  biorąc udział w kolejnych plebiscytach, na których odnosili liczne sukcesy.
Po powrocie do Polski pierwotnego lidera zespół kontynuował swoją działalność nagrywając nowe płyty, koncertując, przygotowując kolejne składanki swoich utworów i zdobywając liczne nagrody.
+6
Skaldowie - Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał [Official Audio]
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas