Reklama

Reklama

Rudi Schuberth był gwiazdą telewizji. Co się dziś z nim dzieje?

Jego mocny, głęboki głos znają pokolenia Polaków. Rudi Schuberth pojawiał się w mediach od początku lat 70., a w ostatnim czasie całkowicie z nich zniknął. Co porabia popularny niegdyś wokalista?

Rudi Schuberth był gwiazdą telewizji

Rudi Schuberth w latach 70. występował w zespole Wały Jagiellońskie (posłuchaj!), a także z Zenonem Laskowikiem i Bohdanem Smoleniem w poznańskim kabarecie TEY. Było to jednak w dość odległych czasach, a na początku lat 00. powrócił do telewizji prowadząc niezwykle popularny program "Śpiewające fortepiany". Po zakończeniu emisji show trafił do Polsatu gdzie oceniał występy w programie "Jak oni śpiewają". Następnie... całkowicie zniknął z telewizji. Co dzieje się z nim dzisiaj?

Reklama

Muzyk zdecydował się opuścić miejsce, w którym dotąd żył, a także popularność, która zaczęła mu ciążyć. Wyjechał na Kaszuby i tam odnalazł spokój.

"Długo nie miałem potrzeby życia na wsi, aż do czasu, gdy wybudowaliśmy z żoną dom niedaleko miasta, a naszym oczkiem w głowie stał się ogród. Na nasz raj na ziemi trafiliśmy przypadkiem. Ale wtedy jeszcze nie był rajem - same nieużytki i zapuszczone kartofliska, kiepska ziemia bez ani jednego kamienia. Może ktoś inny przeszedłby obojętnie wobec tych niespecjalnie rokujących realiów, ale mnie intuicja podpowiadała, że warto zainwestować pieniądze. Bo to miejsce miało to coś, co przyprawiało o szybsze bicie serca" - wspominał muzyk w magazynie "Franchising".

Malowniczy Folwark Otnoga, który prowadzi, jest położony 50 kilometrów od Łeby. Na terenie obejmującym niemal 20 hektarów znajdują się aż 4 domy Schuberta i jezioro. W części zamieszkuje rodzina Rudiego, a część jest przeznaczona dla gości, którzy mogą wynajmować pokoje i przyjeżdżać na wczasy. Poza tym Rudi ma także pasję - produkuje produkty wędliniarskie. 

"Do naszych wyrobów nie używamy żadnych konserwantów, polepszaczy i dodatków przedłużających ich żywotność, koloryzujących czy pobudzających smak. Robimy rzeczy naturalne, na naturalnych przyprawach, w naturalnych flakach" - mówił niegdyś o swoich produktach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama