"Roxanne" w wersji tango

Jednym z największych przebojów Stinga z czasów grupy The Police jest utwór "Roxanne". W 2001 roku został przypomniany przez film "Moulin Rouge" Baza Luhrmanna, gdzie pojawił się w wersji tango. Na stronach INTERIA.PL możecie obejrzeć teledysk do przeróbki tej wersji przygotowanej przez zespół al Tango! z Warszawską Orkiestrą Młodych Sinfonia Artis.

al Tango!
al Tango! 

Grupa al Tango! to kolejny wykonawca, który zgłosił się do nas w ramach akcji "Pokaż się w INTERIA.PL". Przypomnijmy, że nasz serwis Teledyski dzięki temu w ostatnim czasie poszerzył się o klipy m.in. Lesers Bend, Electric, Grupy Projekt, a w kolejce czekają następni.

W musicalu "Moulin Rouge" Luhrmanna główne role odtwarzali Nicole Kidman i Ewan McGregor. Aktor razem z Jackiem Komanem i Jose Feliciano zaśpiewał na potrzeby filmu właśnie nową wersję "Roxanne".

Latem 2005 roku Warszawskie Stowarzyszenie Sinfonia Artis zaprosiło do współpracy zespół al Tango!, a efektem wspólnych działań było m.in. nagranie utworu "El Tango De Roxanne". Warszawską Orkiestrą Młodych "Sinfonia Artis" dyrygował Krzysztof Urbański.

 

Warszawska Orkiestra Młodych Sinfonia Artis powstała w 2005 roku z inicjatywy studentów Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. W tym samym roku zrealizowała projekt 12 koncertów "Od klasyki do rozrywki". W czterech różnych programach zaprezentowała m.in. utwory Beethovena, Brittena, Griega, Kilara, Wasowskiego, a także tanga, muzykę filmową i kolędy.

W projektach brali udział tacy wykonawcy, jak: alTango!, Jagodziński Jazz Trio, Paweł Jankowski, Lubomir Jarosz, Krzysztof Korban, Krzysztof Szumański, Krzysztof Urbański, Marta Włodarczyk.

W 2006 roku zespół wystąpił pod batutą Michaela Zilma w rocznicowym koncercie mozartowskim wraz z Tatianą Shebanovą, Jarosławem Drzewieckim i Stanisławem Drzewieckim. Najbliższe zaproszenia i przedsięwzięcia to nagranie muzyki do filmu Wojciecha Wawszczyka "Splinter", Letni Koncert Muzyki Polskiej, występ w Filharmonii Narodowej, koncert muzyki cygańskiej ze skrzypkiem Arturem Banaszkiewiczem oraz trasa koncertowa z zespołem Czechomor. Zespół otrzymał także propozycję uczestnictwa w międzynarodowym wykonaniu Mszy Leonarda Bernsteina w 2010 roku.

- To tango stawia duże problemy wykonawcze śpiewakowi i solistom, ale jak mogłoby się wydawać na podstawie archiwalnego już nagrania koncertu, dyrygent, solista i muzycy poradzili sobie świetnie, co doceniła publiczność owacjami na stojąco - zachwala Paweł Wawrzyk, założyciel i menedżer al Tango!, pomysłodawca programów koncertowych, od wielu lat fascynujący się muzyką i tańcem tango.

Zespół al Tango! powstał w 2004 roku. Zespół stanowią studenci i absolwenci Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie: Piotr Rafałko (śpiew), Christian Danowicz (skrzypce), Jarosław Kutera (akordeon), Marcin Maciejewski (kontrabas) i Robert Morawski (fortepian). W kwietniu ukazała się debiutancka płyta "Tanga świata".

 

"Album Tanga świata jest efektem poszukiwań muzycznych w obrębie jednego gatunku muzyki - tango, próbą udowodnienia tezy, że tango nie jest argentyńskie. Piotr Rafałko - wokalista zespołu - śpiewa zgromadzone na płycie tanga w kilkunastu językach: polskim, hiszpańskim, rosyjskim, niemieckim, tureckim, francuskim, jidysz, słowackim, rumuńskim, włoskim, czeskim i fińskim. Tanga świata mówią o miłości i jej różnych obliczach" - czytamy w zapowiedzi płyty.

Na stronach INTERIA.PL możecie już oglądnąć także teledysk do utworu

"Tomo Y Obligo"

, argentyńskiego tanga z 1931 roku.

Przypominamy, że jeśli macie swój muzyczny teledysk, który chcielibyście u nas pokazać szerszej publiczności, to napiszcie na adres muzyka@firma.interia.pl. Skontaktujemy się wówczas z Wami w tej sprawie.

Warto podkreślić, że nasz serwis Teledyski to pierwszy i zarazem największy w polskim internecie. W naszej bazie jest już ponad 2000 wideoklipów, a na bieżąco dodawane są kolejne - zarówno nowe, jak i te sprzed lat.

Zobacz teledyski al Tango! na stronach INTERIA.PL.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas