Reklama

Reklama

Red Hot Chili Peppers zapowiadają nowy album "Return Of The Dream Canteen". Kiedy premiera?

Fani Red Hot Chili Peppers mają powody do radości. Zespół ogłosił właśnie, że przygotowuje nowy album - "Return Of The Dream Canteen".

Fani Red Hot Chili Peppers mają powody do radości. Zespół ogłosił właśnie, że przygotowuje nowy album - "Return Of The Dream Canteen".
Wokalistą Red Hot Chili Peppers jest Anthony Kiedis /Erika Goldring /Getty Images

Zanim informacja o nowej płycie pojawiła się w sieci, muzycy ogłosili to podczas koncertu w Denver. Premiera płyty zaplanowana jest na 14 października tego roku. Podwójny album został wyprodukowany przez Ricka Rubina. "'Return of the Dream Canteen' to wszystko, czym jesteśmy i o czym kiedykolwiek marzyliśmy. Stworzony z naszych serc" - zapowiedział zespół. Pierwszy singel - "Tippa My Tongue" - ukaże się w piątek, 29 lipca. 

W 2022 roku RHCP wydali już jeden album - "Unlimited Love", który promowały single "Black Summer", "Poster Child""Not The One""These Are The Ways". Za produkcję tej płyty również odpowiadał Rick Rubin, który powrócił do współpracy z zespołem po 11 latach. 

Reklama

Flea, basista grupy, wyjaśnił w mediach społecznościowych, dlaczego zdecydowali się na wydanie dwóch albumów w ciągu jednego roku. "Proces twórczy nadaje życiu sens i cel! Wydaliśmy podwójny album ('Unlimited Love' - przyp. red.) jakieś cztery miesiące temu. Uwielbiam ten album, czułem się tak dobrze dzieląc się nim z wami. Teraz wydajemy kolejny podwójny album i ten jest absolutnie najlepszym z tego, kim jesteśmy. Jestem cholernie podekscytowany" - stwierdził.

Red Hot Chili Peppers w "złotym składzie"

Zarówno "Return of the Dream Canteen", jak i "Unlimited Love" zostały nagrane w legendarnym składzie z Johnem Frusciante na gitarze, który w 2019 roku po raz drugi powrócił do zespołu. Gitarzysta dołączył do zespołu w 1988 roku, zastępując zmarłego z powodu przedawkowania heroiny Hillela Slovaka i nagrał album "Mother's Milk". W 1991 roku muzycy wydali płytę "Blood Sugar Sex Magik", która dzięki takim singlom jak "Under The Bridge" czy "Give It Away", zrobiła z nich gwiazdy.

Pomimo sukcesu, a może właśnie przez ten sukces, chwilę po premierze płyty odszedł z zespołu, zatracając się w swoim uzależnieniu od heroiny. W tamtym czasie o mało nie umarł, jednak udało mu się pokonać nałóg. Wrócił do grupy dopiero w 1998 roku i dzięki niemu formacja znowu wskoczyła na szczyt z płytą "Californication"

Następnie grupa z Johnem w składzie nagrała albumy "By The Way" i "Stadium Arcadium". Kiedy wydawało się, że skład ma swój najlepszy moment... Frusciante w 2009 roku poinformował o swoim drugim odejściu z Red Hot Chili Peppers, a zastąpił go młody Josh Klinghoffer. Obecny skład zespołu to: Anthony Kiedis (wokal), Flea (gitara basowa), Chad Smith (perkusja) i John Frusciante (gitara, chórki).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy