Reklama

​Psy przekazał 430 tys. dolarów na szpital dziecięcy

W 2014 roku Koreańczyk Psy wpłacił ponad 430 tysięcy dolarów na potrzeby uniwersyteckiego szpitala dziecięcego w Seulu. Informacja o jego szczodrym geście ujrzała światło dzienne dopiero teraz, ponieważ raper nie chciał nagłaśniać sprawy.

Psy nie chciał nagłaśniać swojego szczodrego gestu

Wokalista dokonał wpłaty tej dużej sumy pieniędzy we wrześniu 2014 roku, ale zdecydował się nie podawać tej wiadomości mediom. Miesiąc później uruchomiono nowy oddział Psy Care Ward (nazwany na cześć koreańskiego dobroczyńcy), który zajmuje się leczeniem chorób umysłowych.

O geście Psy poinformowali administratorzy rzeczonego szpitala, którzy zdradzili, że dzięki temu pięć tysięcy dzieci zostało objętych odpowiednią opieką.

"Nie chciał, żeby jego dotacja została ujawniona, więc nie była aż do teraz" - mówił rzecznik prasowy szpitala.

Odział, który powstał dzięki pomocy finansowej od wokalisty nie przewiduje indywidualnego leczenia, a skupia się na przeprowadzaniu grupowych programów przeznaczonych dla dzieci cierpiących na ADHD oraz problemy z komunikacją.

Koreański wokalista zaistniał dzięki utworowi "Gangnam Style", który jest najczęściej oglądanym klipem w serwisie Youtube - został wyświetlony prawie 2,5 mld razy.

Zobacz teledysk "Gangnam Style":

Reklama

Sprawdź tekst utworu "Gangnam Style" w serwisie Tekściory.pl!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: PSY (Park Jae-Sang)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje