Reklama

Popiór debiutuje utworem "Międzyświat". Co już wiemy o zespole byłych muzyków zespołu KAT & Roman Kostrzewski?

Do sieci trafił debiutancki utwór "Międzyświat" nowego zespołu Popiór. Założycielami formacji są dwaj muzycy, którzy występowali w grupie KAT & Roman Kostrzewski. Przypomnijmy, że "Popiór" to tytuł ostatniego album tego zespołu, na czele którego stał zmarły w lutym 2022 r. Roman Kostrzewski.

Do sieci trafił debiutancki utwór "Międzyświat" nowego zespołu Popiór. Założycielami formacji są dwaj muzycy, którzy występowali w grupie KAT & Roman Kostrzewski. Przypomnijmy, że "Popiór" to tytuł ostatniego album tego zespołu, na czele którego stał zmarły w lutym 2022 r. Roman Kostrzewski.
Jacek Hiro jest współzałożycielem grupy Popiór /Dariusz Stępień /East News

Całą sytuację tak wyjaśniają muzycy nowej formacji.

"Zespół Popiór powstał z inicjatywy dwóch Jacków. Jacka Hiro i Jacka Nowaka i w pewnym sensie jest kontynuacją naszej współpracy w zespole Kat&R.K. Po wydaniu płyty 'Popiór' i zakończeniu trasy koncertowej, planowaliśmy nagrania kolejnego materiału. Powstały szkice utworów, chcieliśmy szybko wejść do studia i rozpocząć nagrania. Niestety, nie udało się. Nie zdążyliśmy..." - czytamy na facebookowym profilu.

Przypomnijmy, że wokalista grupy Kat & Roman Kostrzewski zmarł 10 lutego 2022 r. w wieku niespełna 62 lat.

Reklama

Jacek Hiro to gitarzysta znany z m.in. Sceptic, Virgin Snatch, Decapitated, Dies Irae. Grający na perkusji Jacek Nowak wcześniej występował u boku Marka Piekarczyka oraz zespołu Złe Psy. Skład formacji Popiór uzupełniają wokalista Chris Hofler (Deathyard) oraz basista Grzegorz "Felo" Feliks (m.in. Sceptic, Atrophia Red Sun, Virgin Snatch).

Debiutem nowego zespołu jest utwór "Międzyświat". Materiał na pierwszą płytę został już zarejestrowany i prawdopodobnie zostanie wydany w październiku. Wtedy też Popiór ruszy w trasę koncertową (na razie ogłoszono występy w siedmiu miastach).

Roman Kostrzewski - legenda polskiego metalu

Roman Kostrzewski to jeden z najważniejszych przedstawicieli polskiego metalu. Wokalista na początku lat 80. stanął na czele legendarnej już grupy Kat, która obok zespołów Turbo i TSA jest wymieniana jako "Wielka Trójca Polskiego Metalu". Wraz z Katem koncertował u boku MetallikiIron Maiden.

Historia zespołu Kat (posłuchaj!), który tworzył, sięga 1981 roku. Zaledwie 3 lata później, w 1984 roku podczas festiwalu w Jarocinie, grupa otrzymała od publiczności najwyższe wyróżnienie. Koncertowanie z Hanoi Rocks dodało Katowi popularności, a rok później ukazał się ich pierwszy album - "666", a także anglojęzyczna wersja "Metal and Hell".

Kostrzewski zyskał poważanie na polskiej scenie i prędko stał się jednym z najbardziej rozpoznawanych wokalistów polskiego metalu. W swoich tekstach zespół poruszał kontrowersyjną tematykę - bunt przeciw Bogu, magię i okultyzm. Charakterystycznym elementem ich twórczości był oczywiście głos wokalisty.

Wiosną 1999 r. z zespołu odszedł Piotr Luczyk, a krótko później zespół zawiesił działalność. W zespole wybuchł konflikt, dlatego w 2005 roku muzycy powołali do życia grupę Kat & Roman Kostrzewski. Perkusista Ireneusz Loth wraz z Romanem Kostrzewskim połączyli siły z Piotrem Radeckim (gitara), Krzysztofem "Pistolet" Pistelokiem (gitara) i Michałem Laksą (bas). W ostatnim składzie u boku wokalisty występowali Jacek Hiro (gitara), Krzysztof Pistelok (gitara), Michał Laksa (bas) i Jacek Nowak (perkusja).

W marcu 2019 r. zespół wydał ostatni dotąd album studyjny "Popiór". Dorobek formacji obejmuje jeszcze płyty "Biało-czarna" (2011), "Buk - akustycznie" (2014) i "666" z 2015 r., czyli na nowo nagrany drugi album grupy Kat, pierwotnie wydany w 1986 r. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Popiór | KAT & Roman Kostrzewski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy