Reklama

Reklama

Polish Hip-Hop Music Awards rozdane. Quebonafide królem wieczoru. Kto otrzymał nagrody?

12 września o godz. 20 na antenie Eska TV pojawi się program "The Best Of Polish Hip Hop Music Awards", w którym będziemy mogli zobaczyć, co działo się podczas gali rozdania nowych nagród środowiska hiphopowego. Cztery statuetki Polish Hip-Hop Music Awards trafiły do Quebonafide.

12 września o godz. 20 na antenie Eska TV pojawi się program "The Best Of Polish Hip Hop Music Awards", w którym będziemy mogli zobaczyć, co działo się podczas gali rozdania nowych nagród środowiska hiphopowego. Cztery statuetki Polish Hip-Hop Music Awards trafiły do Quebonafide.
Na gali była obecna ekipa Eska TV - jednym z wręczających nagrodę był m.in. Filip "Rudanacja" Antonowicz /materiały prasowe

Gala pierwszej edycji Polish Hip-Hop Music Awards odbyła się w Hali Stulecia we Wrocławiu. Połączenie koncertów z galą rozdania nagród przyniosło wielkie emocje, nie obyło się także bez kilku spektakularnych niespodzianek.

Nagrody wręczali gwiazd ze świata mediów, kina, muzyki i sportu, jak m.in. Yankes, Natalia Tober, Mery Spolsky, Karolina Czarnecka, Tomasz Smokowski, Liroy i Marcin Różal Różalski.

Polish Hip-Hop Music Awards - laureaci nagród

Największym zwycięzcą gali został Quebonafide, którego nagrodzono aż czterema statuetkami, w tym najważniejszymi: za Album roku ("Romantic Psycho") oraz Artystę roku, a także za Kooperację roku ("BUBBLETEA" z Darią Zawiałow) i Video roku ("SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ").

Reklama

Gremium mocno doceniło także wytwórnię SBM Label, ponieważ jej reprezentanci otrzymali aż trzy statuetki: za Najlepszy Label roku, Debiut roku (Mata za płytę "100 dni do matury"), a także Wydarzenie roku, którym okrzyknięto akcję #Hot16Challenge2.

Dwie nagrody zdobył duet Łona i Webber, których doceniono za EP-kę roku ("Śpiewnik domowy") i Utwór roku ("Echo"). Statuetka za Debiut roku, którą zgarnął Mata była szczególnym wyróżnieniem, jako jedyna pokryta została 24-karatowym złotem.

Tytuł Odkrycia roku powędrował do Asthmy, Producentem roku Gremium został @atutowy, natomiast DJ Steez został wyróżniony w kategorii Instrumentalnej płyty roku za "Lost Tapes 001". Singel roku to "Fala" Guziora i Oskara, a Featuringiem roku zwrotka tego drugiego we wspomnianym utworze. Zespołem roku został Undadasea, natomiast stołeczne WCK i JWP/BC sięgnęły po statuetki w kategoriach Undergroundowy album roku i Mixtape roku, odpowiednio za "Skład Kru" i "Koledzy. Mixed by Falcon1".

Statuetki Lech Polish Hip-Hop Music Awards 2021 przyznane zostały w 18 kategoriach.

Polish Hip-Hop Music Awards - kto wystąpił na scenie?

Zwycięzców wybrało Gremium składające się z 25 osób. Jego przewodniczącymi byli współpracownicy serwisu Muzyka Interia - Marcin Flint i Dawid Bartkowski. Warto podkreślić, że bardzo istotny był także głos słuchaczy, którzy oddali w internetowej wersji plebiscytu blisko 300 tys. głosów. Zwycięzcy w głosowaniu publiczności otrzymywali punkt równoważny jednemu głosowi członka Gremium. Warto wspomnieć także, że głosowanie Gremium było tajne i zaprotokołowane notarialnie.

Podczas gali wystąpili m.in. Avi & Louis Villain, Donguralesko, Guzior, Hrypa, JWP/BC, Kabe, O.S.T.R., Paluch, Reto/Borixon, Sarius, Solar, Tede, Te-Tris, Tymon, WCK, Wini/Mops, Włodi/1988 i WRR. Na szczególną uwagę zasługuje Tymon, żywa legenda polskiego rapu, dla którego był to pierwszy występ na scenie od wielu lat. Raperów wsparła Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego pod batutą Jacka Piskorza. Hiphopowego klimatu dodał stojący za deckami DJ Falcon1, laureat statuetki w kategorii DJ roku oraz Mixtape roku.

Polish Hip-Hop Music Awards będą wydarzeniem cyklicznym i od 2022 roku staną się dwudniowym festiwalem rozpoczynającym sezon koncertowy, który zakończy się kolejnym wydarzeniem - Polish Hip-Hop Festivalem odbywającym się na plaży w Płocku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama