Reklama

Piotr Szkudelski nie żyje. Perkusista Perfectu miał 66 lat

W wieku 66 lat zmarł Piotr Szkudelski - perkusista zespołu Perfect w latach 1980-2020. O śmierci muzyka poinformowała jego rodzina.

W wieku 66 lat zmarł Piotr Szkudelski - perkusista zespołu Perfect w latach 1980-2020. O śmierci muzyka poinformowała jego rodzina.
Piotr Szkudelski (Perfect) miał 66 lat /Wojciech Olkuśnik /East News

Piotr Szkudelski zmarł w poniedziałek nad ranem. Nie podano przyczyny śmierci muzyka.

Perkusista był członkiem pierwszego składu Perfectu (posłuchaj!). W zespole grał przez 40 lat (1980-2020). W ostatnim czasie na zastępstwo za perkusją na niektórych koncertach pojawiali się Krzysztof Patocki i Sławomir Puchała.

Piotr Szkudelski (Perfect) nie żyje

Szkudelski urodził się 29 grudnia 1955 roku w Warszawie.

Grał też w formacjach Dzikie Dziecko (razem ze Zbigniewem Hołdysem, pierwszym liderem Perfectu), w grupie Martyny Jakubowicz (posłuchaj!), w zespołach Jajco i Giganci, Emigranci.

Reklama

Hołdys na Facebooku dał tylko krótki wpis "Ech..." z archiwalnym zdjęciem perkusisty.

Piotr Szkudelski brał też udział w sesji nagraniowej "I Ching" (1982-83) - dwupłytowego albumu zrealizowanego m.in. przez muzyków zespołów Perfect, TSA, Osjan, Porter Band, Krzak, Breakout oraz Maanam.

"Album (...) był - choćby ze względu na potencjał personalny - zamierzeniem wyjątkowym, jednak zrealizowanym tylko w części. Hołdys bowiem zbyt rzadko tasował muzyków, nie wychodząc poza schemat perkusja - bas - dwie gitary. Pod tym względem chlubnym wyjątkiem jest utwór tytułowy (...). Niemniej 'I Ching' robił wrażenie ze względu na unikalny charakter całości" - pisał Jan Skaradziński w "Encyklopedii polskiego rocka".

Czytaj także:

Koniec zespołu Perfect. "Nic i nikt nie może już tego zmienić"

Andrzej Urny nie żyje. Tak gitarzystę żegnają przyjaciele

Grzegorz Markowski o próbie pojednania ze Zbigniewem Hołdysem

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Szkudelski | nie żyje | Perfect
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama