Reklama

Owsiak zniknie z anteny TVP2?

Program "Kręcioła" nie zniknie z anteny TVP2, bo Telewizja nie zamierza zrezygnować ze współpracy z taką osobowością jak Jurek Owsiak - zapewniła we wtorek, 18 lipca, p.o. dyrektora telewizyjnej Dwójki Barbara Bilińska-Kępa. Według Owsiaka ostatnia "Kręcioła" ma być wyemitowana 22 lipca.

We wtorek Jurek Owsiak na stronie internetowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opublikował list, w którym napisał, że "Kręcioła, z całą swoją atmosferą robienia czegoś z czasem, z ludźmi, z energią, z pomysłami, nie znalazła uznania w oczach nowych władz TVP".

Reklama

"Dementuję tę pogłoskę. Nie wiem, skąd się wzięła. Mamy jedynie zamiar porozmawiać o nowej formule Kręcioły, być może będzie emitowana nie co tydzień, ale dwa razy w miesiącu" - wyjaśniła p.o. dyrektora Dwójki.

Podkreśliła jednocześnie, że Telewizja Polska nie zamierza rezygnować ze współpracy z Owsiakiem i chce "nadal go wspierać w jego dotychczasowych działaniach", w tym - w kolejnych Finałach WOŚP.

"To dla nas wielki zaszczyt, że możemy z nim pracować" - zaznaczyła.

W swoim liście Owsiak w pełnych emocji słowach przypomina, że 16 lat temu w TVP po raz pierwszy wyemitowano jego program o nazwie "Róbta co chceta, czyli rock'and'rollowa jazda bez trzymanki".

Jak pisze, zaowocowało to "jedną z największych, o ile nie największą tego rodzaju akcją charytatywną na świecie, która w swojej niepowtarzalności, inności przebiła wszystko na wylot. (...) Ale nic, trudno. Wielokrotnie mówiłem - nie pękamy, swoje robimy, nawet jeżeli wszystko odwróci się o 180 stopni od nas".

Bilińska-Kępa podkreśliła, że nie miała jeszcze okazji porozmawiać z Owsiakiem, a jego reakcja jest przedwczesna.

"W tej sprawie zrobiła się wielka burza, zanim mieliśmy szansę uczciwie o tym porozmawiać" - zaznaczyła.

"Kręcioła" jest nadawana w soboty po godz. 11 w programie drugim TVP. Treścią programu jest krótki reportaż z podróży po świecie, aktualności dotyczące Fundacji WOŚP, informacje o ciekawych ludziach i miejscach w Polsce i konkurs, którego główną nagrodą jest podróż w nieznane.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: antena | jurek | Jurek Owsiak | telewizja | owsiak | TVP | TVP2 | anteny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje