Reklama

Reklama

"Od przedszkola do Opola": Co dziś robi Michał Juszczakiewicz?

Chociaż zagrał w kilkunastu filmach i serialach, większość Polaków kojarzy go z programem "Od przedszkola do Opola". Co dziś robi i jak wygląda jego prowadzący, Michał Juszczakiewicz?

Chociaż zagrał w kilkunastu filmach i serialach, większość Polaków kojarzy go z programem "Od przedszkola do Opola". Co dziś robi i jak wygląda jego prowadzący, Michał Juszczakiewicz?
Michał Juszczakiewicz prowadził kultowy program TVP /Lukasz Glowala / Forum /Agencja FORUM

"Od przedszkola do Opola" był programem, w którym dzieci mogły prezentować swoje wokalne talenty. Format zadebiutował w TVP1 na początku 1995 roku i był emitowany nieustannie przez 13 lat. Ostatecznie z anteny, mimo wciąż dobrych wyników, zdjęto go wiosną 2007 roku (początkowo planowano, że wytrzyma na niej góra trzy lata).

Twórcami programu byli Jolanta Mąkosa i Barbara Skarżyńska. Na prowadzącego wybrano Michała Juszczakiewicza, aktora, który na swoim koncie miał role m.in. w "Czułych miejscach", "Gorączce", "Człowieku z żelaza", "Misiu" i "Matce królów". Jednak w kolejnych latach, wszystkie jego dokonania aktorskie zostały przyćmione prowadzaniem dziecięcego show.

Reklama

"Ustaliliśmy, że prowadzącym powinien być aktor. Zaczęło się szukanie i wtedy się okazało, że najbardziej zorientowaną osobą w temacie jestem ja. Chciałem reżyserować, więc zgodziłem się na prowadzenie, pod warunkiem objęcia reżyserii" - mówił kilka lat temu "Na Żywo" Juszczakiewicz.

W trakcie kilkunastu lat w "Od przedszkola do Opola" zaprezentowały się m.in.: Daria Zawiałow, Sylwia Grzeszczak, Natalia Szroeder, Iza Lach oraz Natalia Krakowiak.

"To były wielkie emocje. Kiedy widzi się i słucha się utalentowane dziecko, to jest bardzo wzruszające uczucie. Albo łza się pojawiała, albo ciary chodziły po plecach, bo talent to jest coś niesłychanego" - mówił Juszczakiewicz w 2016 roku w programie "Świat się kręci".

Michał Juszczakiewicz prowadził "Od przedszkola do Opola". Jak wygląda dziś? Co robi?

Po zniknięciu programu z anteny Michał Juszczakiewicz nie narzekał na brak pracy. Aktor i reżyser zajął się kręceniem filmów dokumentalnych (otrzymał m.in. nagrodę w Chinach za obraz "Tajemnice grobu Kopernika").  64-letni dziś aktor od 2000 roku jest również twórcą gdańskiego festiwalu Szanty pod Żurawiem.

Były prowadzący "Od przedszkola..." zajął się też swoją pasją, czyli astronomią. Z tej dziedziny rozpoczął nawet pisanie pracy doktorskiej. Prowadził także warsztaty aktorskie dla dzieci i młodzieży uzależnionej od narkotyków.

I choć od paru lat jest o nim cicho w mediach, to pod koniec 2016 roku TVP3 wyemitowano jego dokument "Alicja Fiodorow - droga do Rio". W 2017 roku TVP Sport pokazała jego film "Mistrz" o paraolimpijczyku Macieju Lepiato. W Wigilię 2022 roku w telewizji wyemitowano premierowo inny dokument, którego wraz z Robertem Szajem był współautorem - "Rafał Wilk Człowiek ze Stali 2.0".

W ostatnich latach nadal Michał Juszczakiewicz pracuje w branży - działa jako konferansjer, głównie w Trójmieście. W 2021 roku zrealizował dokument "Tajemnice ekonomii Kopernika", a we wrześniu 2022 roku można było zobaczyć go na konferencji prasowej nowego kanału - TVP Nauka.

Czytaj też:

Michał Wiśniewski nie wiedział, że jego żona ma czworo dzieci

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Od przedszkola do Opola | Michał Juszczakiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy