Reklama

Reklama

Nie żyje wokalista Deeds Of Flesh. Erik Lindmark miał 46 lat

W czwartek, 29 listopada, po długiej walce z chorobą, zmarł Erik Lindmark, frontman amerykańskiej grupy Deeds Of Flesh.

W czwartek, 29 listopada, po długiej walce z chorobą, zmarł Erik Lindmark, frontman amerykańskiej grupy Deeds Of Flesh.
Erik Lindmark (Deeds Of Flesh) miał 46 lat /Oficjalna strona zespołu

Erik Lindmark chorował na stwardnienie (zmiana spoistości tkanek) i od dłuższego czasu przebywał w szpitalu.

Urodzony w Los Angeles muzyk był współzałożycielem i grającym na gitarze wokalistą Deeds Of Flesh, uznanej kalifornijskiej formacji z nurtu technicznego / brutalnego death metalu, z którą w ciągu ćwierćwiecza nagrał osiem albumów.

Posłuchaj utworu "Deeds Of Flesh" grupy Deeds Of Flesh w serwisie Tekściory.pl!

Reklama

Erik Lindmark był także założycielem i szefem cenionej na deathmetalowej scenie Unique Leader Records, wytwórni, którą wraz z kolegami z zespołu prowadził od 1997 roku.

“Niezatarty ślad, który pozostawił na death metalu, jest wręcz pomnikowy, zarówno jako przedsiębiorca, jak i muzyk. Zbudował tę wytwórnię od podstaw i - tak samo jak sam gatunek -wyniósł ją na poziom, którego nigdy się nie spodziewał" - czytamy na stronie Unique Leader Records, w której katalogu figurują takie nazwy jak m.in. Decrepit Birth, Psycroptic i Fallujah oraz dziesiątki innych.

“Postawił na nas, kiedy chodziliśmy jeszcze do szkoły, przygotowując materiał na debiutancki album. My, jak i deathmetalowa scena z Zachodniego Wybrzeża wraz z wieloma innymi zespołami, które wszyscy znacie i uwielbiacie, zawdzięczamy wiele Erikowi i Unique Leader, zwłaszcza na początku naszej drogi" - napisali muzycy grupy Fallujah z San Francisco, dziś podopieczni renomowanej Nuclear Blast Records.

"Wciąż staram się przetrawić wiadomość o śmierci Erika Lindmarka. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, jak wiele znaczą dla mnie Deeds Of Flesh i Unique Leader. Był ikoną obu tych bytów" -  to z kolei słowa Dana Kenny'ego, basisty popularnej, deathcore'owej formacji Suicide Silence z Kalifornii.

Dodajmy, że od 2012 roku, z powodu poważnych dolegliwości ścięgien prawej ręki, Erik Lindmark grał na gitarze tylko podczas sesji nagraniowych, a na koncertach ograniczał się do roli wokalisty.

Dziewiątego czerwca Erik Lindmark skończył 46 lat. Zostawił żonę i pięcioletnią córkę Bellę.

Zobacz Deeds Of Flesh na czele z Erikiem Lindmarkiem w koncertowej wersji utworu "Banished":

Sprawdź tekst utworu "Banished" w serwisie Tekściory.pl!

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL