Reklama

Reklama

Natalia Lesz: Pamiętacie jeszcze jak śpiewa?

W 2008 r. Natalia Lesz była mocną kandydatką do podbicia polskiej sceny popowej, ale wszystko na to wskazuje, że w ostatnim czasie skupiła się na karierze aktorskiej i życiu prywatnym.

Urodzona 27 lipca 1981 r. Natalia Lesz (sprawdź profil w Muzzo.pl!) przez osiem lat uczyła się w Warszawskiej Szkole Baletowej. Po latach nauki i występach w baletach "Romeo i Julia", "Dziadek do orzechów" i "Córka źle strzeżona", pod wpływem impulsu wyjechała do Nowego Jorku. Jako jedyna studentka z Europy dostała się na prestiżowy wydział aktorsko-muzyczny na nowojorskim uniwersytecie. Po skończeniu szkoły chciała zacząć śpiewać, ale droga do kariery okazała się wyboista.

"Żeby mieć fundusze na nagrania, rozpoczęłam pracę jako wykładowca aktorstwa i tańca. Równolegle nagrałam dwie kolejne płyty demo. Fachowcy kiwali głowami, mówili, że dobre, ale zachwytu nikt nie wykazywał" - opowiadała później.

Reklama

"Poznałam Grega Wellsa. Greg to człowiek, który współpracował między innymi z takimi artystami jak Pink, Rufus Wainwright, Natasha Bedingfield, Pussycat Dolls czy Hilary Duff. Odezwał się do mnie i powiedział: 'Wiesz dostaję dziennie 50 płyt demo od 50 osób, ale usłyszałem w tobie coś, co mnie zainteresowało - przyjeżdżaj do studia!' I tak zaczęła się nasza współpraca" - tak wspominała rozpoczęcie kariery wokalnej.

Sprawdź tekst piosenki "Fall" w serwisie Teksciory.pl!

Wspomniany Wells i równie utytułowany Glen Ballard (współpracownik Alanis Morissette, Michaela Jacksona, Pauli Abdul, Christiny Aguilery i Katy Perry) wyprodukowali debiutancki album "Natalia Lesz", który ukazał się w kwietniu 2008 r. Szybko posypały się nagrody i nominacje (m.in. Superjedynka za debiut roku, występ na Sopot Festival 2008, nominacja do Fryderyków), choć pojawiały się też głosy, że za jej karierą stoi bogaty ojciec - Aleksander Lesz, założyciel informatycznego Softbanku.

- Ameryka dała mi na pewno wykształcenie, to poczucie samodzielności i możliwość współpracy z fantastycznymi ludźmi. Nie stałam się jednak bardziej amerykańska. Przeszkadza mi to, że ludzie wyjeżdżają na dwa, trzy lata i nagle zapominają języka polskiego. Dla mnie to jest dziwne, żeby nie powiedzieć śmieszne - opowiadała Interii.

Płytę "Natalia Lesz" promowały piosenki "Fall", "Power of Attraction" i "Arabesque". Nie sposób jednak mówić o jakiejś imponującej popularności, bo klipy Natalii mają na koncie po kilkaset tysięcy odsłon. Więcej dały jej występy w "Tańcu z gwiazdami", w którym zajęła 2. miejsce.

Sprawdź tekst piosenki "Power of Attraction" w serwisie Teksciory.pl!

- Nie chcę, żeby moja muzyka była gumą do żucia. Jestem dumna z każdej piosenki. Zarówno muzycznie, jak i tekstowo. Nie chciałam pisać o banalnych sprawach. Zajęło mi to parę lat, żeby do tego dojść - mówiła Interii wokalistka, która może pochwalić się występami przed Celine Dion, Miką i Patricią Kaas.

W 2011 r. do sprzedaży trafiła druga płyta "That Girl", która dorobiła się statusu złota za sprzedaż ponad 15 tys. egzemplarzy. W tym czasie została też honorową obywatelką Gruzji, a nowa wersja "Batumi" Filipinek w jej wykonaniu została wybrana na utwór promujący Gruzję w Polsce.

Sprawdź tekst piosenki "Batumi" w serwisie Teksciory.pl!

Równocześnie Natalia rozwijała swoją karierę aktorską - po "Tańcu z gwiazdami" przyszła jedna z głównych ról w serialu "Tancerze", jednak po trzech seriach TVP2 podjęła decyzję o zakończeniu produkcji ze względu na niską oglądalność. Pojawiła się też w m.in. "Plebanii", a ostatnio w "Singielce" jako instruktorka salsy.

W 2015 r. można ją było zobaczyć w krótkometrażowym filmie "Test", który do tej pory zbiera nagrody na festiwalach filmowych na całym świecie. Wówczas też przypomniała o sobie jako opiekunka jednej z drużyn w programie "Mali giganci" - jej "Tytani" zajęli czwarte miejsce w pierwszej edycji show TVN.

Najważniejszym wydarzeniem w życiu Natalii Lesz było urodzenie córki, która przyszła na świat w listopadzie 2014 r. Ojcem dziewczynki jest ceniony chirurg Adam Maciejewski. Od tego czasu szczęśliwa mama nie wspomina o powrocie do muzyki, a pytania fanów o nowe piosenki zbywa uśmiechem.

Sprawdź tekst piosenki "That Girl" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Natalia Lesz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje