Reklama

"Największe wesele w Polsce". Wielka impreza na Festiwalu Weselnych Przebojów w Polsacie!

Festiwal Weselnych Przebojów to obowiązkowy punkt na liście wakacyjnych wydarzeń muzycznych i rozrywkowych w Polsacie. Co działo się pierwszego dnia imprezy w Mrągowie nad jeziorem Czos?

Festiwal Weselnych Przebojów to obowiązkowy punkt na liście wakacyjnych wydarzeń muzycznych i rozrywkowych w Polsacie. Co działo się pierwszego dnia imprezy  w Mrągowie nad jeziorem Czos?
Szpilki na Festiwalu Weselnych Przebojów /Jacek Kurnikowski /AKPA

Piątkowy koncert (11 sierpnia) utrzymany był w konwencji weselnej zabawy. Tym razem widzowie byli "gośćmi" na ślubie aktora i satyryka Miśka Koterskiego, a w roli jego wybranki pojawiła się aktorka kabaretowa Olga Łasak.

Gospodarzami imprezy byli Ela Romanowska (nowa prowadząca programu "Nasz nowy dom") i Rafał Maserak. Zapleczem organizacyjnym zajmowała się specjalistka od najlepszych wesel - Iza Janachowska, współprowadząca programu "Dancing With the Stars. Taniec z gwiazdami".

"To mój 7. Festiwal Weselnych Przebojów. Uwielbiam ten czas, uwielbiam ten festiwal i atmosferę, która panuje w mrągowskim amfiteatrze. Ludzie wstają już na pierwszej piosence i bawią się do samego końca! Znają wszystkie piosenki. Są takie hity, bez których żadne wesele się nie odbędzie, ale każdego roku staramy się to urozmaicać. Jak na prawdziwym weselu będzie trochę starego, trochę nowego, coś pożyczonego. To jest niesamowite, że za każdym razem, kiedy kończy się festiwal w Mrągowie, ludzie wychodząc, już pytają, czy zobaczymy się za rok" - mówiła przed koncertem prowadząca Ela Romanowska.

Reklama

"Znam Mrągowo, lubię tam wracać. Festiwal też nie ma przede mną tajemnic. Jestem z nim związany od lat. Prowadziłem go, byłem świadkiem, wodzirejem, a teraz wystąpię w roli pana młodego"  - dodał Misiek Koterski.

Kto wystąpi na Festiwalu Weselnych Przebojów?

Pierwszego dnia festiwalu na scenie amfiteatru pojawili się m.in. Helena Vondráčková, Boys, Classic, Akcent z Zenkiem Martyniukiem, Sławomir, Masters, Playboys, Halina Mlynkowa, Weź Nie Pytaj, Mariusz Kalaga, Mig, Szpilki, Francesco Napoli, Sheyla Bonnick The Sounds of Boney M, Daj T Głośniej.

Koncert rozpoczął występ Olgi Łasak wraz z największymi gwiazdami disco polo - Pawłem Jasionowskim z Masters, Robertem Klattem, Zenkiem Martyniukiem i Marcinem Millerem. Wokaliści wykonali piosenkę "Rudy się żeni", zmieniając jednak "Rudego" na "Miśki".

Sławomir z żoną Kajrą zaśpiewali słynny weselny hit "Comment Ca Va" oraz "Miłość w Zakopanem" (sprawdź!). Następnie widzowie mogli zobaczyć na swoich ekranach zdjęcia ze ślubu Sławomira i Kajry, o których opowiadała Izabela Janachowska. "Ja się modliłem o dobrą żonę, to mam, a Kraja się nie modliła to ma..." - podsumował swój ślub Zapała.

Następnie Zenon Martyniuk porwał weselnych gości przebojami "Moja gwiazda" i "Przez twe oczy", a chwilę po nim na scenie pojawiła się czeska gwiazda Helena Vondrackova wystąpiła w duecie z Marcinem Millerem z grupy Boys. Razem wykonali piosenkę "Długa noc". Sam Miller pojawił się potem z grupą Boys. Wykonał utwór "Flames of Love" (cover Fancy'ego) oraz hit "Wolność".

Martyniuk na scenie pojawił się jeszcze raz, kiedy to wykonał utwór "Words" i zaskoczył występem w języku angielskim. Po nim swój wielki hit "Malovany dzbanku" wykonała Vondrackova.

W programie nie zabrakło też wielkich weselnych przebojów: "Szła dzieweczka do laseczka", czy "Hej wesele". O odpowiednią liczbę biesiadnych piosenek zadbały zespoły Mig i Playboys. Włoskie klasyki wykonał natomiast Francesco Napoli oraz grupa Classic.

Sheyla Bonnick The Sounds of Boney M piosenkami "Rivers of Babylon" czy "Daddy Cool" przeniósł widzów w czasie do złotych lat disco.

Pod koniec na scenie pojawili się jeszcze: Mariusz Kalaga, trio Szpilki (wykonały cover "Asereje" Las Ketchup) oraz Hamak Band na czele z Mirosławem Kalisewiczem, który wykonał utwór "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy