Reklama

Reklama

Najlepszy hiphopowy teledysk i numer 2017 roku: Sarius i Otsochodzi triumfują

Sarius z utworem "Czasem" oraz Otsochodzi z teledyskiem "Nowy kolor" to triumfatorzy naszego głosowania, w którym wybieraliśmy najlepszy rapowy numer i teledysk minionego roku.

Otsochodz i Sarius wygrali w głosowaniu Interii

W głosowaniu, w którym wybieraliśmy najlepszy rapowy teledysk roku, zwycięzcą okazał się Otsochodzi z klipem "Nowy kolor". Reprezentant Asfalt Records zdobył 38 procent wszystkich głosów.

Na drugim miejscu znalazł się klip Quebonafide "Candy" (13 procent), natomiast na trzecim teledysk "Pizza Sport" do utworu reprezentantów Alkopoligamii - Małych Miast, RAU, DJ Black Belt Grega, Leha i Moniki Borzym (11 procent).

Klip do "Nowego koloru" promował drugi album Otsochodzi o tym samym tytule. Teledysk Młodego Jana stworzył Grajper (reżyseria i pomysł), a produkcją zajął się Adam Pawłowski wraz ekipą Film Fiction. Teledysk do numeru zdobył od sierpnia ponad 20 milionów wyświetleń. Gościnnie w numerze usłyszeć można także Taco Hemingwaya. Za produkcję singla odpowiedzialni byli Michał Graczyk i 2K.

Reklama

Pełne wyniki:

W drugiej ankiecie dotyczącej najlepszego numeru w polskim hip hopie w 2017 roku zwycięzcą został Sarius i jego utwór tytułowy z EP-ki "Czasem". Częstochowski raper zgarnął 22 procent głosów.

Na drugim miejscu znalazł się Quebonafide z numerem "C’est La Vie" (21 procent głosów), a na trzecim duet PRO8L3M z numerem "World Wide Web".

Numer "Czasem", wyprodukowany przez Gibbsa, znalazł się na EP-ce twórcy, która ukazała się 11 kwietnia 2017 roku nakładem Stoprocent.

Warto dodać, że EP-ka, na której znalazł się singel, powstała w ekspresowym tempie po tym, jak przyjaciele Sariusa na wieść o jego depresji, przywieźli go do studia nagraniowego w Gliwicach.

Pełne wyniki:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje