Reklama

Mija 10 lat od debiutu Michała Szpaka w "X Factor". Tak narodził się "kolorowy ptak"

"Kolorowy ptak" - tak swoją osobę na castingach do "X-Factora" podsumował Michał Szpak. Kilka lat później niezwykle barwnego artystę pokochały miliony Polaków, a ten był przy okazji sprawcą jednego z największych sukcesów w historii polskich występów na Eurowizji. W marcu mija 10 lat od telewizyjnego debiutu gwiazdora.

Michał Szpak podczas pierwszej edycji "X Factora"

Szpak, który na dzień dobry wzbudził śmiech na widowni z powodu swojego wyglądu, sprawił, że Kuba Wojewódzki niemal zaniemówił. Od wykonania piosenki Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat" zaczęła się jego przygoda z programem, a zarazem z rodzimym show-biznesem.

Reklama

U Wojewódzkiego Szpak był pewniakiem. "Mam w domu parę tysięcy płyt, ale brakuje mi jednej. Wiesz jakiej? Twojej!" - mówił do niego juror, który wkrótce stał się jego mentorem w programie. Szpak ostatecznie w finale przegrał z Gienkiem Loską.

Potem Szpakowi również nie było łatwo. Jego pierwsza EP-ka została przyjęta dość chłodno, wytwórnia odwróciła się do niego plecami. W pewnym momencie wydawało się, że Michał będzie kolejnym przegranym z talent show.

Ostatecznie Szpak odmienił swój los, wydał bardzo dobrze przyjęta płytę, odniósł sukces w Opolu, a przede wszystkim na Eurowizji (ósme miejsce w Szwecji w 2016 roku) i stał się jednym z popularniejszych wokalistów w Polsce.

Teraz sam wokalista pomaga rozwinąć skrzydła innym początkującym artystom. Od 2017  roku Szpak jest trenerem w "The Voice of Poland", a dzięki niemu na szersze wody wypłynęli: Marta Gałuszewska, Krystian Ochman (wygrali program) oraz Natalia Zastępa (finalistka dziewiątej edycji).


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Michał Szpak | The X Factor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama