Michał Szpak: Daj spokój, to nie ze mną. Tak promuje serial "To nie ze mną" (Stopklatka)

"Czy kobieta potrzebuje różowego młotka, aby wbić gwóźdź?" - takie pytanie stawia Stopklatka kampanią wymierzoną przeciw stereotypom płciowym. Spoty nawiązują do najnowszej produkcji stacji - serialu "To nie ze mną", w którym główna bohaterka jest mechaniczką samochodową. W wideo, poza odtwórczynią głównej roli - Adą Szczepaniak, pojawił się również Michał Szpak.

Wizerunek Michała Szpaka od dawna budzi spore kontrowersje
Wizerunek Michała Szpaka od dawna budzi spore kontrowersjeAKPA

"Jak to, nie potrzebujesz różowego młotka do wbicia gwoździa?" - pyta Michał Szpak w wideo opublikowanym w związku z promocją serialu "To nie ze mną".

"Ja już dawno przestałem cokolwiek udowadniać" - dodaje wokalista znany z wizerunku budzącego spore kontrowersje.

Główną rolę w produkcji Stopklatki gra Ada Szczepaniak, która pracuje w warsztacie samochodowym, uchodzącym w społeczeństwie za typowo męski.

Bohaterowie spotu komentują promocję wymyślonej marki "Power Lejdi". Różowe narzędzia mają być stereotypowym rozwiązaniem dla kobiet.

"Serialowa Tosia jest pracującą w warsztacie samochodowym, młodą i wrażliwą kobietą, ale zarazem niezależną i pewną swoich umiejętności. Serialowy Michał jest natomiast wrażliwym mężczyzną, samotnie wychowującym dzieci, świetnym ojcem. Stało się to punktem wyjścia do rozwinięcia kwestii stereotypów, związanych z postrzeganiem określonych kompetencji jako typowo męskich lub żeńskich oraz chęcią wywołania dyskusji na ten temat" - podkreśla Patrycja Gałązka, dyrektorka marketingu i ds. rozwoju biznesu w Grupie Kino Polska, nadawcy kanału Stopklatka.

Michał Szpak i JowiszJa

Jakiś czas temu zaprezentował nowe wcielenie - JowiszJa. Jest to jego alter ego, które daje mu możliwość ujścia wyobraźni i fantazji. "Jowiszja pozwala mi być jeszcze bardziej odklejonym. Ona nie ma problemu z tym, żeby wyjść na scenę w stringach, a Michał Szpak już tak"  - tłumaczył artysta.

"Jestem pod jej wpływem i dość mocno na mnie oddziałuje. Faktycznie pozwala mi na to, aby móc czuć się cały czas i nieustająco wolnym człowiekiem. To jest bardzo ciężkie tutaj, ale z drugiej strony, to daje mi satysfakcję i adrenalinę. Jowiszja sięga do tych gwiazd, które lubi najbardziej" - dodał.

Michał Szpak wspiera osoby queer

W czerwcu na Instastory wokalista zamieścił wiadomość dla fanów. Czytamy o jego poparciu dla środowiska queer. Pojęcia "queer" używa się zwykle w stosunku do osób nieheteroseksualnych, nieheteronormatywnych, wykraczających poza sztywne normy płciowe. Można go użyć także wobec osoby, która swoim zachowaniem czy strojem odbiega od przyjętych ogólnie norm społecznych. Z pewnością jego słowa są ważne dla tej społeczności.

"Queerowa istoto, te słowa queerujemy dla ciebie. Ten świat, w którym żyjemy, to za mało. Za dużo w nim nakazów, restrykcji, przemocy. Za dużo w nim tych, którzy nas nie znają. Za mało w nim barw, czułości, rozkoszy. Nas w nim za mało" - zwrócił się Michał Szpak.

"Queerarchia to świat, w którym jesteś tym, kim pragniesz być. Queerarchia to świat wolny od stygmatu winy i piętna wstydu. Wolny od tego, co gorsze i lepsze. Świat, w którym możesz być tak męska, tak kobiecy, tak niebinarne, jak tylko jesteś w stanie to sobie wyobrazić. (...) I jeśli kiedykolwiek, queerowa istoto, poczujesz się sama, to pamiętaj: nigdy nie byłaś, nie jesteś i nie będziesz sama. Bo Queerarchia jest w tobie! Queerarchia jest we mnie i w każdym, kto chce żyć jej prawem. (...) Bądź z nami, queerami" - podsumował Michał Szpak.

Michał Szpak o swoim alterego JowiszJaINTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas