Reklama

Reklama

Michael Patrick Kelly i nowa płyta "B.O.A.T.S.". Fani dopytują o koncerty w Polsce

Ponad 130 tys. odsłon ma już dokumentalny film "B.O.A.T.S. - Based On A True Story". 43-minutowa produkcja pokazuje prace nad solowym albumem Michaela Patricka Kelly'ego, który popularność zdobył jako Paddy Kelly z rodzinnej grupy The Kelly Family.

Ponad 130 tys. odsłon ma już dokumentalny film "B.O.A.T.S. - Based On A True Story". 43-minutowa produkcja pokazuje prace nad solowym albumem Michaela Patricka Kelly'ego, który popularność zdobył jako Paddy Kelly z rodzinnej grupy The Kelly Family.
Michael Patrick Kelly wydał płytę "B.O.A.T.S." /Andreas Rentz /Getty Images

W połowie listopada do sklepów trafiła oczekiwana solowa płyta "B.O.A.T.S." Michaela Patricka Kelly'ego. Tytułowy skrót pochodzi od zwrotu "Based On A True Story", piosenki zawarte na albumie oparte są na prawdziwych historiach.

Z tego wydawnictwa pochodzą single "Beautiful Madness" (opublikowany jeszcze w 2020 r.), "Throwback", "Blurry Eyes" i "The World". Do pierwszych trzech nagrań powstały teledyski, za które odpowiada Marvin Ströter.

To razem z nim Michael Patrick Kelly przygotował dokumentalny film "B.O.A.T.S. - Based On A True Story". Zdjęcia powstały w różnych miejscach na świecie - na Wyspach Owczych, Grenlandii, w Irlandii, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i we Włoszech, a także w Kenii w Afryce pomiędzy latem 2019 r. a jesienią 2021 r.

Reklama

"Michaelowi Patrickowi Kelly'emu wystarczy kilka akordów na fortepianie, aby zdobyć serca słuchaczy. Swoim niepowtarzalnym, czterooktawowym głosem artysta ożywia potężne dźwięki kinowego popowego hymnu, delikatnego i silnego jednocześnie. Jego występ wokalny emanuje całą artystyczną duszą rasowego muzyka, tak autentycznego i niepokojącego jak nigdy dotąd. 'Blurry Eyes' jest kandydatem na faworyta wśród wielu emocjonalnych ballad artysty" - czytamy w materiałach prasowych.

"Wszyscy znamy te 'chwile zamglenia oczu', łzy, które często nie dają się wypłakać, ale utrudniają wyraźne widzenie" - mówi Kelly. "Każdy je zna; towarzyszą przytłoczeniu, poczuciu bycia niekochanym, niechcianym, niewystarczającym" - dodaje.

"Blurry Eyes" to według Kelly'ego po prostu miłosny utwór dedykowany tym, którzy wciąż nie mogą uwierzyć, że są kochani takimi, jakimi są. Z pewnością trafi do osób zmagających się z body shamingiem, cyberprzemocą, cancel culture i obezwładniającą samotnością towarzyszącą pandemii.

We wrześniu 2022 r. Michael Patrick Kelly rusza w trasę po Niemczech. Wiosną 2023 r. zaplanowano także kolejne koncerty w Austrii. Mieszkający obecnie na stałe w Niemczech wokalista cieszy się największą popularnością w krajach niemieckojęzycznych. Wierną grupę ma także w Polsce - fani dopytują o koncerty w naszym kraju.

Kim jest Michael Patrick Kelly?

Michael Patrick Kelly zaczynał w niezwykle popularnej w latach 90. rodzinnej grupie The Kelly Family. Dziś Paddy Kelly z powodzeniem solowo kontynuuje muzyczną karierę.

44-letni obecnie muzyk w 2003 r. wypuścił swój debiutancki album "In Exile", po czym zdecydował się porzucić karierę i zaszył się jednym z klasztorów we Francji. Na muzyczną scenę wrócił dopiero po sześciu latach przerwy.

Jego solowy dorobek obejmuje jeszcze płyty "Human" (2015), "Ruah" (2016) i "iD" (2017).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL