Reklama

Mata zabrał głos w sprawie zatrzymania. "To nie była żadna akcja promocyjna"

Mata podczas gali Bestsellerów Empiku zabrał głos w sprawie zatrzymania przez policję. Artysta zapowiedział walkę o depenalizację marihuany.

Mata podczas gali Bestsellerów Empiku zabrał głos w sprawie zatrzymania przez policję. Artysta zapowiedział walkę o depenalizację marihuany.
Mata na scenie /Piętka Mieszko /AKPA

Przypomnijmy, że Mata (posłuchaj!) pod koniec stycznia został zatrzymany przez policję. Rapera oraz jego kolegę przeszukano i znaleziono przy nich woreczki z suszem.

Zatrzymany 21-latek miał posiadać 1,5 grama narkotyku, a jego 24-letni kompan pół grama. Obaj zostali zatrzymani i spędzili noc w policyjnej izbie.

Raper oraz jego towarzysz usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków i po nocy spędzonej w policyjnej izbie zatrzymań zostali wypuszczeni. Za nielegalne posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

Reklama

Mata komentuje na gali Bestsellerów Empiku 2021

Raper podczas gali Bestsellerów Empiku odebrał jedną z nagród. Przedstawiając się jako Skute Bobo (alter ego Maty - posłuchaj!) zabrał głos w sprawie zatrzymania go za posiadanie marihuany.

"Dwa tygodnie temu zostałem złapany za posiadanie marihuany. Chciałem skomentować, że to nie była akcja promocyjna. Byłem w pracy, to był ciężki dzień, chciałem się zrelaksować, szedłem na piłkę i zostałem złapany przez policję" - wyjaśniał.

Raper zapowiedział, że w związku z nagłośnieniem całej sprawy, będzie walczył o depenalizację marihuany w Polsce.

"Marihuana - cała Polska jest w niej zakochana. W związku z tą sytuacją chcę rozpocząć walkę o depenalizację tego narkotyku. To ważne w naszej społeczności artystycznej, muzycznej" - stwierdził.

Jego deklarację natychmiastowo poparł Artur Rojek oraz Vito Bambino.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mata (raper) | Bestsellery Empiku
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy