Reklama

Marcin Patrzałek znów zachwyca. Tym razem gwiazdy rocka

Nowa wersja przeboju "Kashmir" Led Zeppelin, w wykonaniu polskiego gitarzysty Marcina Patrzałka, podbija sieć. Umiejętnościami muzyka zachwycił się m.in. sam Tom Morello.

O Marcinie Patrzałku znów jest głośno!

Marcin Patrzałek co jakiś czas przypomina o swoim talencie. Tym razem zrobił to swoją wersją utworu "Kashmir" (sprawdź!) Led Zeppelin. Nagranie na Instagramie zobaczono 155 tys. razy. Popularność zdobyło również na TikToku oraz na Twitterze.

Reklama

Materiał rozszedł się po sieci tak szeroko, że dostrzegli go również sławni gitarzyści. Zachwycony Polakiem był m.in. Paul Stanley z KISS, założyciel Living Colour Vernon Reid, Kevin Jonas oraz Tom Morello.

"Niektórzy ludzie są naprawdę utalentowani" - napisał ten ostatni, znany z działalności w Rage Against The Machine i Audioslave.

Kim jest Marcin Patrzałek?

Marcin Patrzałek to pochodzący z Kielc gitarzysta, którego polska publiczność poznała w programie "Must Be The Music". Pierwszy raz pojawił się na castingach jako 12-latek. Dwa lata później wrócił do programu i wygrał dziewiątą edycję show.

W 2018 roku Patrzałek pojawił się w piątej edycji włoskiego talent show "Tu Si Que Vales", który również wygrał i zgarnął 100 tys. euro.

W 2019 roku Patrzałek zrobił furorę w 14. sezonie amerykańskiego "Mam talent". 19-latek już od swojego pierwszego występu - kiedy to złączył Beethovena i System of a Down - zjednał sobie całe jury.

"Niesamowite, to było niesamowite. Wiem jakie to jest trudne, ponieważ sam próbowałem nauczyć się gry na gitarze, kiedy byłem mniej więcej w twoim wieku. 99 proc. ludzi, którzy pojawiają się na scenie z gitarą nie potrafią na niej grać. Ty zademonstrowałeś do czego ten instrument tak naprawdę został stworzony" - mówił Simon Cowell.

Polak przygodę z programem zakończył na półfinale. Dzięki udziało w talent show zainteresował się nim amerykański oddział Sony Music i podpisał z nim kontrakt na wydanie płyty.

Obecnie pracuje nad debiutanckim albumem, do tej pory ukazał się singel - interpretacja "Sonaty Księżycowej".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Marcin Patrzałek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje