Reklama

Reklama

Małgorzata Ostrowska powraca po 12 latach. Nowa płyta "Na świecie nie ma pustych miejsc"

15 listopada do sklepów trafi płyta "Na świecie nie ma pustych miejsc" Małgorzaty Ostrowskiej. Na premierowy materiał byłej wokalistki grupy Lombard fani czekają już długie 12 lat.

15 listopada do sklepów trafi płyta "Na świecie nie ma pustych miejsc" Małgorzaty Ostrowskiej. Na premierowy materiał byłej wokalistki grupy Lombard fani czekają już długie 12 lat.
Małgorzata Ostrowska wydaje nowy album po 12 latach /AKPA

Album "Na świecie nie ma pustych miejsc" to zestaw 14 utworów o miłości.

Tym razem Małgorzata Ostrowska zamieniła elektryczne gitary na fortepian, skrzypce, wiolonczelę, harfę czy flet. A teksty, które napisała, są wyjątkowo emocjonalne i poruszające.

"Od wielu lat chciałam nagrać taką płytę, ale nie miałam ani odpowiednich kompozycji, ani producenta, który umiałby mnie zobaczyć w takim repertuarze. Aż w końcu trafiłam na Macieja Muraszko, który doskonale się sprawdził nie tylko jako kompozytor dużej części piosenek, ale także jako producent całego materiału" - mówi wokalistka.

Reklama

Wspomniany Maciej Muraszko znany jest ze współpracy z Maciejem Maleńczukiem czy Stanisławą Celińską.

Tytuł nowej płyty pochodzi z piosenki kończącej album. Tekst "Nie ma pustych miejsc" Małgorzata napisała jeszcze przed śmiercią jej wieloletniego menadżera, Piotra Niewiarowskiego.

"Piotr był przy mnie od początku mojej działalności. Gdy nagle odszedł czułam się totalnie zagubiona. Bałam się, że bez niego po prostu sobie nie poradzę. Ale wtedy właśnie życie dopisało szczegóły tej historii i w moim zawodowym życiu pojawił się Maciej Durczak (RockHouse Entertainment). Nagle ten tekst nabrał zupełnie nowego wymiaru, bo choć Piotra wciąż bardzo brakuje to wiem, że świat nie znosi pustki. Wszystko się zmienia; świat, my, nasze emocje, ale nasz mały, osobisty wszechświat nigdy nie zostaje pusty. I o tym są też te piosenki" - opowiada Ostrowska.

Jako bonus na płycie pojawi się przebój "Szpilki" (posłuchaj!).

"Ten utwór ma już kilka lat, ale w wersji studyjnej nie znalazł się na żadnej płycie. To ukłon w stronę kobiet, które go uwielbiają" - mówi Małgorzata.

Pierwsza singlowa zapowiedź nowego albumu pojawi się 28 października.

Sprawdź tekst utworu "Rzeka we mnie" w serwisie Teksciory.pl!

Dyskografię wokalistki zamyka koncertowy album z 2012 roku zatytułowany "Gramy!", na którym znalazły się utwory wykonane podczas trzech koncertów: w Radiowej Trójce, Radiu Merkury oraz Puszczykowie. Z kolei ostatni studyjny album to "Słowa" (2007) z przebojami "Słowa, jak węże do ucha", "Rzeka we mnie" i "Jeśli było".

Małgorzata Ostrowska dała się zapamiętać jako wokalistka grupy Lombard (posłuchaj!), z którą największe sukcesy święciła w latach 1981-1991.

Sprawdź tekst utworu "Słowa" w serwisie Teksciory.pl!


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Ostrowska | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy