Reklama

Reklama

Maciej Maleńczuk, Haydamaky i Andreij Makarewycz w antywojennym songu

Ukraiński folkowo-rockowy zespół Haydamaky, polski wokalista Maciej Maleńczuk i lider rosyjskiej legendy rocka Maszyny Wriemieni, Andriej Makarewycz nagrali wspólnie antywojenny utwór, który właśnie trafił do sieci.

Maciej Maleńczuk w nowym utworze nawołuje do miłości i pokoju

"Tylko miłość pozwoli ci przeżyć" to pierwszy w historii utwór poświęcony pokojowi, śpiewany w trzech językach - polskim, ukraińskim i rosyjskim.


Pomysł na utwór zrodził się w prywatnym studio nagrań Macieja Maleńczuka, w którym artysta spotkał się z Haydamakami, by wspólnie pomuzykować.

Tak powstał polsko-ukraiński utwór (w którym Maciej Maleńczuk zagrał na saksofonie). Później Oleksandr Jarmoła, wokalista Haydamaków spotkał się z innym swoim kolegą, Andriejem Makarewyczem, znanym antysystemowcem, który z wielką ochotą przyłączył się do idei muzycznej.

Piosenka to przesłanie trzech artystów z trzech sąsiednich narodów, które zawsze oddziaływały na siebie, co również ma miejsce obecnie na wschodzie Ukrainy.

Jak mówią artyści ich przekaz jest kierowany do całego świata, jednak w pierwszej kolejności do Polaków, Ukraińców i Rosjan.

Reklama

"Wojna i zabijanie nie rozwiążą konfliktów, a tylko je pogłębią. Brat będzie mścił się za brata, nienawiść narodzi nową nienawiść, politycy są cyniczni i zakłamani, a prości ludzie cierpią. Na całym świecie ludzie żyją w atmosferze nienawiści i brudnej konkurencji i tylko miłość pozwala człowiekowi przeżyć w tym twardym świecie" - czytamy w informacji prasowej.

Utworu "Tylko miłość pozwoli ci przeżyć" możecie posłuchać poniżej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Maciek Maleńczuk | Haydamaky

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje