Reklama

Lisa Marie Presley zostawiła niespłacony dług. Jej córki dostały pozew

Córki Lisy Marie Presley - Riley Keough oraz 14-letnie bliźniaczki Harper i Finley Lockwood - wciąż nie mogą w spokoju przeżywać żałoby po jej śmierci. Właśnie zostały pozwane dosądu przez firmę pożyczkową, która domaga się spłaty kredytu zaciągniętego kredytu przez ich matkę. Dług, który muszą spłacić spadkobiercy Lisy Marie Presley, wynosi 3,8 mln dolarów.

Córki Lisy Marie Presley - Riley Keough oraz 14-letnie bliźniaczki Harper i Finley Lockwood - wciąż nie mogą w spokoju przeżywać żałoby po jej śmierci. Właśnie zostały pozwane dosądu przez firmę pożyczkową, która domaga się spłaty kredytu zaciągniętego kredytu przez ich matkę. Dług, który muszą spłacić spadkobiercy Lisy Marie Presley, wynosi 3,8 mln dolarów.
Lisa Marie Presley na dwa dni przed śmiercią - 10 stycznia 2023 r. /Joe Scarnici /Getty Images

Lisa Marie Presley (sprawdź!zmarła 12 stycznia 2023 roku. Jedyna córka Elvisa Presleya miała 57 lat.

Warto dodać, że portal TMZ krótko po jej śmierci informował, że gwiazda przed śmiercią poddała się operacji bariatrycznej, dzięki której mocno schudła. Ponadto miała przyjmować leki odchudzające, dzięki czemu w ciągu 6 tygodni straciła 20 kilogramów.

Reklama

Piosenkarka, aktorka i tekściarka pozostawiła po sobie majątek obejmujący m.in. kultową posiadłość Graceland w Memphis. Tuż po jej śmierci wybuchła jednak awantura o ów spadek. Gdy bowiem jej matka dowiedziała się, że została wykluczona z grona spadkobierców (zgodnie z ostatnią wolą Lisy Marie fortunę odziedziczyć miały wyłącznie jej córki - 33-letnia aktorka Riley Keough oraz 14-letnie bliźniaczki Harper i Finley Lockwood), postanowiła podważyć testament córki. W maju Priscilla Presley i jej wnuczka Riley Keough, która jest zarządcą spuścizny po Lisie Marie, zawarły ugodę.

Teraz pojawił się kolejny problem. Według dokumentów sądowych, do których dotarł serwis "Entertainment Tonight", firma pożyczkowa Naussany Investments & Private Lending wniosła pozew przeciwko spadkobiercom Lisy Marie na kwotę 3,8 mln dolarów. Jest to kwota równa pożyczce, jaką Presley zaciągnęła w 2018 roku pod zastaw udziałów w firmie Elvis Presley Enterprises i majątku Graceland.

Nie jest jasne, dlaczego piosenkarka zaciągnęła ten kredyt. Wiadomo jednak, że go nie spłaciła. Pożyczkodawca twierdzi, że Presley miała na to czas do maja 2022 roku, ale próby wyegzekwowania należności spełzły na niczym. Teraz firma zadeklarowała, że wycofa pozew, jeśli spadkobiercy Lisy Marie w ciągu 45 dni spłacą 2,85 miliona dolarów, czyli 75 proc. całkowitej sumy należności.

Riley Keough, jedyna pełnoletnia córka zmarłej piosenkarki, nie zabrała jeszcze publicznie głosu w tej sprawie.

Lisa Marie Presley nie żyje. Kim była?

Lisa Marie Presley urodziła się 1 lutego 1968 roku w Memphis, czyli równo dziewięć miesięcy po ślubie Elvisa Presleya Priscilli Presley. Niedługo później jej rodzice rozwiedli się, a mała Lisa Marie zamieszkała z matką. Gdy Lisa Marie miała dziewięć lat, jej ojciec został znaleziony martwy w swojej posiadłości w Graceland. W ten sposób mała dziewczynka, jej matka oraz dziadek Vernon zostali spadkobiercami gigantycznego majątku legendarnego muzyka.

Córka Elvisa również poszła w ślady ojca i rozpoczęła karierę muzyczną. W 1997 roku, z okazji 20. rocznicy śmierci muzyka, Lisa Marie opublikowała nową wersję jego utworu "Don’t Cry Daddy" (dodano jej wokal do śpiewu ojca). Do numeru powstał również teledysk. Na swój pełnoprawny debiut Lisa Marie Presley musiała jednak nieco poczekać. W 2003 roku ukazał się jej pierwszy singel "Lights Out". Promował on album "To Whom It May Concern". Płyta dotarła do piątego miejsca listy Billboard, co uznano za porażkę (mimo że pokryła się platyną). Jeszcze gorsze wyniki sprzedaży zaliczyły dwa pozostałe wydawnictwa Presley - "Now What" (2005) i zamykający jej dyskografię "Storm & Grace" (2012).

Dużo częściej życie Lisy Marie było tematem redakcji plotkarskich. Wokalistka, nazywana księżniczką rock'n'rolla, ma za sobą cztery nieudane małżeństwa. Jej pierwszym mężem był piosenkarz Danny Keough z którym miała dwójkę dzieci - Danielle Riley Benjamina Storma (popełnił samobójstwo w 2020 r. w wieku 27 lat). Para rozwiodła się po sześciu latach.

Dwa lata trwało natomiast małżeństwo Presley z Michaelem Jacksonem (1994 - 1996). Wokalistka przyznała, że w bliższej relacji z królem popu była już od 1992 roku, a w trakcie głośnego procesu dotyczącego molestowania nieletnich przez Jacksona (1993 r.) córka Elvisa stała się jego emocjonalnym wsparciem.

Sporym echem odbił się również udział Presley w teledysku Jacksona "You Are Not Alone", w którym wystąpiła półnago. W 2000 roku w programie Oprah Winfrey, Presley przyznała, że już po rozwodzie ona i Jackson próbowali ponownie się zejść, jednak nic z tego nie wyszło. W 2000 roku Presley poznała się z Nicolasem Cage'em, z którym pobrała się dwa lata później. Związek nie wytrzymał długo. Po 108 dniach aktor złożył pozew rozwodowy, a sąd rozwiązał małżeństwo w 2004 roku.

Ostatnim mężem córki Elvisa był gitarzysta Michael Lockwood. Z tego związku para miała bliźniaczki - Finley Aaron Love Harper Vivienne Ann. W 2016 roku Presley wniosła o rozwód. Wokalistka zdradziła, że na komputerze męża znalazła dziecięcą pornografię. 

Burzliwe życie prywatne i ciągłe bycie na świeczniku sprawiło, że Lisa Marie uzależniła się od narkotyków. W 2017 roku serwis RadarOnline donosił, że Presley ważyła jedynie 45 kilogramów i wyglądała jak cień samej siebie. "Przekroczyła punkt, z którego nie ma odwrotu" - pisano. Ostatecznie jednak wygrała z nałogiem. "Moja walka z uzależnieniem rozpoczęła się, gdy miałam 45 lat. Nie miałam z tym problemu przez całe życie. Jestem z siebie dumna, przebyłam bowiem długą drogę" - mówiła.

Majątek gwiazdy - a zarazem spuścizna po Elvisie Presleyu - trafił w ręce córek Lisy Marie. Pieczę nad nim sprawuje jednak najstarsza, Riley Keough

Zobacz także:

Lisa Marie Presley i Elvis Presley w duecie ("Where No One Stands Alone")

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Lisa Marie Presley | Riley Keough
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy