Reklama

Lars Urlich zarzuca fanom ignorancję! Chodzi o album nagrany z Lou Reedem

Lars Urlich wrócił do nagranego z Lou Reedem albumu "Lulu", który nie został najlepiej przyjęty przez fanów Metalliki. Perkusista zarzuca im ignorancję.

Lars Urlich wrócił do nagranego z Lou Reedem albumu "Lulu", który nie został najlepiej przyjęty przez fanów Metalliki. Perkusista zarzuca im ignorancję.
Lars Urlich jest perkusistą Metalliki /Patricia Schlein/Star Max/GC Images /Getty Images

Wspólny album muzyków grupy Metallica oraz Lou Reeda, pt. "Lulu", ukazał się w październiku 2011 roku. 

"To na pewno nie jest kolejny album Metalliki, ani kolejny album Lou Reeda. To coś innego. Jak zupełnie nowe stworzenie, albo hybryda. Nikt ze świata heavy metalu nigdy wcześniej nie zrobił czegoś takiego" - mówił o płycie gitarzysta Metalliki, Kirk Hammett.

Reklama

Płyta powstała w oparciu o dwie sztuki teatralne niemieckiego dramaturga Franka Wedekinda: "Przebudzenie wiosny" i "Puszka Pandory", których bohaterką jest upadła tancerka Lulu.

Album nie przypadł do gustu fanom legendy metalu, którzy do dziś wypominają to wydawnictwo swoim ulubieńcom. Podobnego zdania byli też krytycy (1/10 od Pitchforka, 2/5 od "The Guardian", "zamiast słuchać 'Lulu', lepiej spędzić ten czas oglądając jak rośnie trawa" - pisał recenzent The Quietus).

Lars Urlich (Metallica) ostro o reakcji fanów na album "Lulu" nagrany z Lou Reedem

W poświęconej Lou Reedowi książce, pt. "The Art Of The Straight Line", do tematu wrócił Lars Urlich. Muzyk nie zgadza się z opiniami słuchaczy.

"Co było takiego w 'Lulu', że wywołało taką reakcję? Nie mam pojęcia, ale po latach, ten album brzmi niezwykle dobrze. Nadal brzmi jak sku***syn" - uważa perkusista.

"Mogę więc taką reakcję zrzucić na ignorancję. Ta płyta zabrała naszych fanów w miejsce, które powinni odwiedzać częściej. Może dziś, gdy na świecie jest tyle chaosu, byłby lepszy czas na wydanie tej płyty. Nie wiem, ale jestem bardzo dumny z tego albumu" - dodaje.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Metallica | Lou Reed
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy