Reklama

Lady Gaga o myślach samobójczych. "Żałuje, że nie istniał system"

Gala fundacji działającej przy stowarzyszeniu SAG-AFTRA było dla Lady Gagi kolejną okazją, aby wypowiedzieć się na temat problemów psychicznych ludzi w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Przy okazji wokalistka wspomniała o swojej walce z myślami samobójczymi.

Gala fundacji działającej przy stowarzyszeniu SAG-AFTRA było dla Lady Gagi kolejną okazją, aby wypowiedzieć się na temat problemów psychicznych ludzi w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Przy okazji wokalistka wspomniała o swojej walce z myślami samobójczymi.
Lady Gaga opowiedziała o swoich problemach psychicznych /Tommaso Boddi /Getty Images

Lady Gaga została uhonorowana przez fundację dobroczynną stowarzyszenia SAG-AFTRA. Wokalistkę doceniono za promowanie szczytnych celów charytatywnych i za bycie oddanymi społeczności.

Podczas 23-minutowego przemówienia artystka wspomniała o coraz poważniejszym zagrożeniu dla społeczeństwa związanym z chorobami psychicznymi oraz o tym, jak powinniśmy wspierać potrzebujących pomocy.

Gwiazda zdradziła również, że sama w przeszłości potrzebowała wsparcia. Gaga przez wiele lat zgadzała się na wszystkie propozycje zawodowe, ponieważ nie była odpowiednio asertywna. Przepracowanie doprowadziło ją do fatalnego stanu.

Reklama

"Zaczęłam zauważać, że wpatrywałam się w przestrzeń lub traciłam przytomność na kilka minut. Widziałam przebłyski rzeczy, przez które się zadręczałam, a które spychałam w otchłań mózgu, myśląc, że poradzę sobie z nimi później. To były też symptomy dysocjacji i PTSD, a ja nie miałam ludzi, którzy pomogliby mojemu zdrowiu psychicznemu" - opowiadała i dodała, że jej pierwsze problemy przekształciły się w chroniczny ból, fibromialgię, ataki paniki, traumę, a nawet myśli samobójcze i zachowanie masochistyczne.

32-letnia gwiazda przyznała, że bardzo chciałaby, aby w czasie, gdy miała 19 lat, mogła liczyć na takie wsparcie, jakie młodzi ludzie mogą otrzymać obecnie.

"Żałuje, że w tamtym czasie nie było systemu, który ochroniłby mnie i poprowadził. System umożliwiający mi mówienie 'nie' różnym rzeczom, które musiałam robić. System trzymający z dala od toksycznych środowisk i od osób o wątpliwym charakterze" - dodała.

Ponadto Gaga zobowiązała się przekazać darowiznę na organizację poprzez jej fundację "Born This Way".

Sprawdź tekst i tłumaczenie utworu "Born This Way" w serwisie Teksciory.pl!

Przypomnijmy, że to nie pierwsze wystąpienie Gagi dotyczące zdrowia psychicznego. W październiku na łamach "The Guardian" ukazał się jej felieton, w którym apelowała o dostrzeżenie problemu depresji, który doprowadza ludzi do samobójstw.

"Zanim skończysz czytać ten artykuł, na całym świecie życie odbierze sobie sześć osób" - napisała na wstępie Gaga. "Te sześć osób to malutka część 800 tys. ludzi, którzy w tym roku się zabiją. To więcej niż mieszkańców ma Waszyngton, Oslo lub Kapsztad" - pisała.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lady Gaga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy