Reklama

Kuba Wojewódzki: Kim jest Smolasty? Nie tylko chłopak Honoraty Skarbek

Plotkarskie media zainteresowały się nim w momencie, gdy jego dziewczyną została Honorata Skarbek. Jednak Smolasty to przede wszystkim jeden z ciekawszych wokalistów młodego pokolenia, która ma przed sobą wielką karierę. We wtorek (października) Smolasty będzie gościem Kuby Wojewódzkiego.

Smolasty w programie Kuby Wojewódzkiego z Borysem Szycem

Początek kariery

Smolasty, czyli Norbert Smoliński to producent, wokalista, autor tekstów oraz raper. Szerszej publiczności dał się poznać jako współproducent płyty Kaza Bałagane "LOT022" .

Reklama

Uznanie w środowisku hiphopowym zaowocowało kolejnymi propozycjami współpracy. Oprócz tego Smolasty nagrywał własny materiał. W 2016 roku wydał mixtape "Mr Hennesy", a w lipcu tego samego roku w sieci pojawił się świetnie przyjęty singel "Jestem, byłem, będę". Smolasty zwrócił swoim talentem uwagę Warner Music i wkrótce podpisał kontrakt z wytwórnią.

Posłuchaj utworu "Jestem, byłem, będę" w serwisie Teksciory.pl!

Młode Wilki 5

W 2016 roku Smolasty został zaproszony również do piątej edycji akcji Młode Wilki serwisu Popkiller, której celem jest pokazywanie szerszej widowni nowych raperów i producentów ze środowiska hiphopowego.

Smolasty wyprodukował numer promujący całą akcję "Dla nas" (18 mln wyświetleń), a oprócz tego zaśpiewał w piosence "Tłumy" (sam ją również wyprodukował).

Posłuchaj utworu "Tłumy" w serwisie Teksciory.pl!

Sprawdź tekst utworu "Dla nas" w serwisie Teksciory.pl!

Debiut i płyta "Fake Love"

W 2017 roku ukazał się kolejny mixtape Smolastego "Los" oraz EP-ka "Byłem, jestem, będę". W 2018 roku wokalista zdobył nominację do Fryderyka w kategorii Debiut.

Posłuchaj utworu "Los" w serwisie Teksciory.pl!

Po drodze Smolasty współpracował m.in. z ReTo, Chadą, Deemzem, Jan-rapowanie, Białasem, Kubanem i Otsochodzi.

7 września do sprzedaży trafił pierwszy długogrający album Smolastego "Fake Love". Promowały go single "Fake Love" (23 mln wyświetleń), "Uzależniony" (29 mln) i "Do końca" (5,4 mln). Większość utworów na płycie wyprodukował duet MIYO.

Sprawdź tekst utworu "Fake Love" w serwisie Teksciory.pl!

Życie prywatne - kto jest dziewczyną Smolastego?

Od kilku miesięcy plotkarskie media żyją związkiem Smolastego z wokalistką Honoratą Skarbek. "Honka jest bardzo fajną dziewczyną, robi super muzykę" - opowiadał wokalista Damianowi Michałowskiemu.

"On jest świetnym artystą, uwielbiam jego numery i bardzo doceniam jego talent. To jest fajna, kolorowa postać na polskim rynku muzycznym" - komplementowała go Skarbek.

Sprawdź tekst utworu "Uzależniony" w serwisie Teksciory.pl!

Smolasty u Kuby Wojewódzkiego

9 października Smolasty pojawi się na kanapie u Kuby Wojewódzkiego. Wokalista wykona akustyczną wersję swojego przeboju "Fake Love". Oprócz niego w programie pojawi się Borys Szyc. Zobacz zwiastun:

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Smolasty | Kuba Wojewódzki | Honorata Skarbek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje