Reklama

Reklama

Koncerty kolęd w telewizji. Kto wystąpi w Polsacie i TVP? Co obejrzeć w tv? [PROGRAM]

Jak co roku, 24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia będzie można posłuchać najpiękniejszych kolęd w wyjątkowych wersjach. Kto pojawi się na telewizyjnych koncertach?

Jak co roku, 24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia będzie można posłuchać najpiękniejszych kolęd w wyjątkowych wersjach. Kto pojawi się na telewizyjnych koncertach?
Viki Gabor wystąpi na kolędowaniu z Polsatem /Polsat

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas pełen radości, wzruszeń, spotkań z bliskim. Choć za oknem sypie śnieg, w sercu robi się wyjątkowo ciepło. Dekorujemy wspólnie pierniki, przygotowujemy świąteczne potrawy, ubieramy choinkę i oczywiście kolędujemy. By oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę upłynęło w jeszcze radośniejszej atmosferze, przygotowaliśmy popołudnie wypełnione wspaniałymi pieśniami bożonarodzeniowymi, które wprowadzą nas w świąteczny nastrój.

Polsat - lista świątecznych koncertów

Kolędowanie na antenie Polsatu rozpocznie się o godz. 12:45. W programie znajdą się archiwalne koncerty z poprzednich lat, które zostały zarejestrowane w kościołach w Świętej Lipce (Sanktuarium Maryjne o. Jezuici), Warszawie (Parafia Bł. E. Detkensa Kościół Pokamedulski), Porzeczu Mariańskim (Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim).

Reklama

Nie zabraknie także koncertu "Golec uOrkiestra. Kolędowanie z Janem Pawłem II" (początek godz. 14:50), a na zakończenie bloku, o godz. 16:50, zostanie wyemitowany tegoroczny koncert z Kościoła Mariackiego w Katowicach.

W klimatycznym kościele wystąpią Natalia Kukulska, Dawid Kwiatkowski, Viki Gabor, Igor Herbut, Golec uOrkiestra, Ania Rusowicz, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Antek Smykiewicz, Michał Jurkiewicz, Robert Janowski, Patryk Cebulski, Adam i Jakub Zdrójkowscy, Piotr Sołoducha i Chór Śląsk.

Na scenie pojawi się też wyjątkowe trio - Krzysztof Cugowski zaśpiewa razem z synami: Piotrem i Chrisem. Wśród ogromnej liczby kolęd, na koncercie z pewnością nie zabraknie najpiękniejszych, jak "Oj maluśki, maluśki", "Cicha noc", "Dzisiaj w Betlejem", "W żłobie leży", "Przybieżeli do Betlejem", "Gdy się Chrystus rodzi". Wykonawcom podczas koncertu będzie towarzyszyła Grott Orkiestra i Orkiestra Dęta KWK "Mysłowice-Wesoła". Koncert poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna i Adam Zdrójkowski.

TVP - lista koncertów w Wigilię

Telewizyjna Jedynka rozpoczyna o 13:10 koncertem "Gdy się Chrystus rodzi..." z Jasnej Góry (m.in.: Sta­ni­sła­wa Ce­liń­ska, Ali­cja Majewska, Włodzimierz Korcz, Ol­ga Boń­czyk i Łu­kasz Za­gro­bel­ny).

"Dzień dziś wesoły..." to koncert kolęd w bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie (m.in.: Cleo, Ali­cja Szemplińska, Alek­san­dra Ku­rzak, Na­ta­lia Ku­kul­ska, Piotr Cu­gow­ski, Ra­fał Brzo­zow­ski, Ka­mil Bed­na­rek, Ja­nek Tra­czyk, Chór Chło­pię­cy z Po­zna­nia).

O 17:25 zostanie pokazane kolędowanie ze Lwowa (m.in. Go­lec uOr­kie­stra, Ma­ry­la Ro­do­wicz, Krzysz­tof Cu­gow­ski, Chris Cu­gow­ski, Alicja Węgorzewska, Ha­li­na Mlyn­ko­va, Enej).

Koncert kolęd z udziałem pary prezydenckiej (godz. 21:15) został nagrany w ko­le­gia­cie pw. Zwia­sto­wa­nia Naj­święt­szej Ma­ryi Pan­ny w Puł­tu­sku.

Z kolei w Sank­tu­arium Mat­ki Bo­żej Fa­tim­skiej na Krzep­tów­kach od­był się kon­cert pol­skich ko­lęd z udziałem Ma­ry­li Ro­do­wicz, Ra­fała Brzo­zow­skiego, Kry­sty­ny Proń­ko, Rok­sa­ny Wę­giel, Piotra Ru­bik i Ele­ni.

TVN w Wigilię

Na antenie TVN w Wigilię nie zobaczymy żadnego koncertu kolęd - stacja przygotowała na ten dzień świąteczne filmy ("Pada Shrek", "Listy do M.").

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL