Reklama

Reklama

Koncert "Polskie Kolędowanie" w Polsacie: Arka Bednarka w akcji! [PROGRAM, TRANSMISJA]

6 stycznia (od godz. 17:25) Telewizja Polsat pokaże koncert "Polskie Kolędowanie". Jakie gwiazdy zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy?

6 stycznia (od godz. 17:25) Telewizja Polsat pokaże koncert "Polskie Kolędowanie". Jakie gwiazdy zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy?
Kamil Bednarek wziął udział w koncercie kolęd /Paweł Wodzyński /East News

Okres Bożego Narodzenia, zwieńczony Świętem Trzech Króli, jest szczególnie bogaty w tradycje, mocno zakorzenione w polskim dziedzictwie narodowym. Nieodłącznym ich elementem są kolędy, bez których trudno wyobrazić sobie Święta w towarzystwie bliskich.

Koncert "Polskie Kolędowanie" - gdzie oglądać?

6 stycznia Telewizja Polsat o godz. 17:25 wyemituje koncert "Polskie Kolędowanie", który został zarejestrowany na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego z udziałem widzów.

"Kolędy nie tylko należą do naszej historii, ale tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską. Trzeba ażebyśmy tego bogactwa nie zgubili" - ten cytat z Jana Pawła II towarzyszy Narodowemu Śpiewaniu Kolęd.

Reklama

Na Dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu - jednej z najważniejszych polskich ulic związanej ściśle z historią naszego kraju, gwiazdy zaśpiewały kolędy, które łączą wszystkie pokolenia i stanowią cenny skarb dziedzictwa narodowego. Kolędy pisali w Polsce wielcy poeci: Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Cyprian Kamil Norwid, Teofil Lenartowicz, Adam Asnyk. Pozwalały one zachować tożsamość naszej kultury. To właśnie w kolędach zostało utrwalonych wiele nazw, imion i realiów staropolskich, które tworzyły i tworzą do dzisiaj język polski. Kolędy są żywym pomnikiem dawnej Polski i tym, co łączy nas z naszymi przodkami.

Na scenie wystąpili Dawid Kwiatkowski, Kamil Bednarek oraz zespoły Enej, Pectus i Arka Noego. Doszło też do zaskakujących kooperacji: z Arką Noego siły połączyli Kamil Bednarek i muzycy grupy Enej.

"Niesamowite zakończenie roku w Warszawie! Wspólny koncert kolędowy = ARKA BEDNARKA i ENEJ NOEGO!" - taki wpis pojawił się na facebookowym profilu Arki Noego.

Każdy z artystów przygotował najsłynniejsze kolędy, które wykonał wspólnie z publicznością. W repertuarze pojawiły się m.in. "Przybieżeli do Betlejem", "Wśród nocnej ciszy", "Gdy się Chrystus rodzi", "Bracia patrzcie jeno", "Dzisiaj w Betlejem".

Koncert poprowadził aktor i prezenter Antoni Królikowski.

Wydarzenie oparte jest o historię święta Trzech Króli, jednego z najstarszych świąt w kościele. Przy "żywej szopce" umieszczonej z boku sceny znalazła się m.in. podkrakowska grupa kolędnicza "Herody z Zielonek" w niezwykle barwnych kostiumach, która w tym świątecznym okresie kolęduje w Małopolsce opowiadając o "walce dobra ze złem". Grupie przewodniczy ubrany najokazalej król herod.

Wizualizacje (uruchomienie) przygotował Marcin Bania z Temporary Space Design. Z kolei za grafiki znajdujące się na scenie oraz stanowiące podstawę wizualizacji odpowiada Krzysztof Ostrowski - grafik, reżyser teledysków, animator i autor komiksów, wykładowca na Wydziale Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Biuro Programu "Niepodległa", sfinansowane ze środków budżetu państwa w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL