Reklama

Kim z wykształcenia jest Zenek Martyniuk? Odpowiedź zaskakuje!

Zenek Martyniuk jest jedną z największych gwiazd disco polo. Lider grupy Akcent ma na koncie dziesiątki przebojów, które uwielbiają nie tylko miłośnicy gatunku. A czy wiesz, kim jest z wykształcenia? Odpowiedź może zaskoczyć!

Zenek Martyniuk, przez fanów nazywany królem disco polo, jest obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 30 lat. W tym czasie wraz z zespołem Akcent, którego jest założycielem i wokalistą, wydał szesnaście płyt, ma też na koncie jeden album solowy. W 2017 roku ukazała się jego pierwsza biografia, której autorką jest dziennikarka Martyna Rokita.

Wokalista doczekał się w Białymstoku muralu ze swoją podobizną, od kilku lat Martyniuk jest obowiązkowym gościem każdego sylwestra TVP, a stacja wyprodukowała również film biograficzny opowiadający o jego życiu i karierze pt. "Zenek" (w jego postać wcielili się Krzysztof Czeczot i Jakub Zając).

Reklama

Największym przebojem Martyniuka pozostaje utwór "Przez twe oczy zielone", który od listopada 2014 r. doczekał się ponad 207 mln odsłon.

Zenek Martyniuk: Jaką szkołę skończył gwiazdor disco polo?

Niekwestionowany król disco polo nie ma jednak wykształcenia muzycznego. Gdy był w liceum, ani myślał o karierze w tym kierunku. Bardziej zależało mu, by zająć się czymś, co da mu stabilne dochody. W ten sposób znalazł się na Studium Ekonomicznym w Zespole Szkół nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Bielsku Podlaskim. Z wykształcenia jest więc ekonomistą, ale z racji muzycznej kariery oczywiście nie pracuje w zawodzie.

Z pewnością ta wiedza przydaje mu się jednak w pracy - w końcu jest jednym z najbardziej rozchwytywanych piosenkarzy disco polo, który dziennie czasem gra kilka koncertów. Za każdy otrzymuje naprawdę spore sumy.

Jakiś czas temu Pomponik.pl informował, że Martyniuk za jeden występ zarabia minimum 30 tys. złotych. Specjalne koncerty, czyli na przykład te z okazji Sylwestra, to dla niego możliwość zarobku nawet 70 tys. złotych.

Kto jest autorem największego przeboju Zenka Martyniuka? Będziecie zaskoczeni!

Najbardziej znanym przebojem Zenka jest "Przez twe oczy zielone". Okazuje się, że wokalista nie jest autorem piosenki. Napisali ją Marek i Marzanna Zrajkowscy, małżeństwo tworzący nieistniejącą już discopolową grupę Kolor. Marek odpowiada za muzykę, a Marzanna za tekst.

Duet z zespołem Kolor nagrał takie przeboje jak m.in. "Zielone oczy", "Popatrz lato", "Złota plaża", "Niech żyje życie" i "Miłość jak wiatr". Po zakończeniu działalności w 2003 r. zaczęli tworzyć dla innych wykonawców.

"Przez lata naszej współpracy zdążyłam poznać wrażliwość Zenka. Wiem, czego oczekuje od proponowanych utworów i w jakiej stylistyce czuje się najlepiej. Staram się pisać, by trafić w jego gust. Zazwyczaj mi się udaje" - cytuje słowa Marzanny Zrajkowskiej magazyn "Na Żywo".

"Trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny. Medialny szum i dzisiejszy świat gwiazd to nie dla mnie. Wolę swoje ciche, ale szczęśliwe życie" - mówiła Zrajkowska, która zaśpiewała z Zenkiem śpiewała piosenkę "Rozmowa dwóch serc".

INTERIA.PL/Super Express
Dowiedz się więcej na temat: Zenon Martyniuk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama