Reklama

Kazik w RMF FM o zachowaniu Jarosława Kaczyńskiego: Gruby nietakt. Musiałem o tym napisać piosenkę

Nie milkną echa piosenki Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój", która zapowiada nadchodzącą płytę "Zaraza".

Kazik szykuje nową płytę "Zaraza"

"Twój ból jest lepszy niż mój" to pierwszy singel z nowej solowej płyty Kazika Staszewskiego "Zaraza".

Reklama

Muzyk przywołał w piosence wydarzenie, które głośnym echem odbiło się w całym kraju (sprawdź tekst utworu!). 10 kwietnia prezes PiS, Jarosław Kaczyński wraz z kilkuosobową delegacją udał się na cmentarz, by upamiętnić rocznicę katastrofy w Smoleńsku. Choć argumentowano, że polityk "nie był tam jako osoba prywatna, tylko był w delegacji, która była częścią uroczystości państwowych", sprawa zbulwersowała wielu Polaków.

"Teksty zostały napisane w ostatnich dwóch miesiącach. I nie mogło się tam nie znaleźć wydarzenie, które mnie osobiście bardzo zbulwersowało, czyli wizyta prezesa Kaczyńskiego na cmentarzu. Była to rzecz, która mnie bardzo poruszyła i nie tylko mnie. Mam wrażenie, że bez względu na opcję polityczną każdy odczuł gruby nietakt w tego rodzaju zachowaniu" - powiedział Kazik w Porannej rozmowie RMF FM z Robertem Mazurkiem.

"Czy ktoś myślał, że takie zachowanie będzie niezauważone? Musiałem o tym napisać piosenkę" - dodał lider grupy Kult. Jego zdaniem, "to jest piosenka o równości wobec prawa".

To właśnie ten utwór nie spodobał się dyrekcji Polskiego Radia, które chciało usunąć go z listy przebojów Trójki, gdy znalazł się na pierwszym miejscu, co w ostateczności doprowadziło do fali odejść z radiostacji. Z PR pożegnali się m.in.: Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach, Agnieszka Szydłowska, Piotr Metz i Piotr Kaczkowski.

Bojkot radiostacji ogłosili m.in. Dawid Podsiadło, Organek, Katarzyna Nosowska, a także wytwórnie Mystic, PIAS i S.P. Records (wydawca płyt Kazika i Kultu).

"Nie pójdę na wojnę przeciwko PiS-owi, ponieważ wojna jest złem samym w sobie. Bardziej bym chciał, żeby moje dokonania skłaniały ludzi do jednoczenia się. (...) W PiS-ie jest urocze to, że oni największych tumanów bronią do końca. (...) Z drugiej strony to jest groźne, bo zostawiać niekompetentnych ludzi na stanowiskach, to jest strzelanie sobie w kolano" - mówi Kazik.

W ciągu dwóch tygodni od premiery teledysk "Twój ból jest lepszy niż mój" zdobył prawie 9 milionów wyświetleń.

Album "Zaraza" do sklepów trafi 5 czerwca. W nagraniach wokalistę wsparli Wojtek Jabłoński (gitarzysta Kultu) i Konrad Wantrych, grający na instrumentach klawiszowych w progrockowej grupy Believe.

"Najnowsza płyta jest bardzo aktualna. Jeszcze 29 marca nie było nic. Teksty są aktualne, ale nie widzę, żeby one były polityczne" - podkreśla Kazik w RMF FM.

Posłuchaj utworu "Powiedzcie, że kochacie nas"!

W rozmowie z Robertem Mazurkiem odniósł się do zamieszanie wokół usunięcia jego utworu z listy Trójki.

"Ja bardzo, bardzo dziękuję za poparcie i muzykom, i dziennikarzom, i politykom, natomiast szczerze mówiąc takiego poparcia nie potrzebuję" - stwierdził Kazik, dodając, że na taką promocję musiałby wydać miliony złotych.

Nie zabrakło również wątków politycznych. Staszewski ujawnił, że w nadchodzących wyborach prezydenckich poprze kandydata opozycji.

"Nie jest dobrze, żeby wszystkie ośrodki władzy znajdywały się w jednym ręku" - tłumaczy Kazik.

Kogo poprze? "Losowo zagłosuję. Wszyscy oni się nie nadają" - stwierdził.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kazik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje