Reklama

Reklama

Kaśka Sochacka zapowiada "Ciche dni": Zobacz teledysk do tytułowej piosenki z debiutanckiej płyty

26 marca pojawi się debiutancki album "Ciche dni" Kaśki Sochackiej znanej z m.in. "Mam talent" i "Must Be The Music". Teraz wokalistka wypuściła teledysk do tytułowego utworu.

26 marca pojawi się debiutancki album "Ciche dni" Kaśki Sochackiej znanej z m.in. "Mam talent" i "Must Be The Music". Teraz wokalistka wypuściła teledysk do tytułowego utworu.
Marcin Prokop, Kaśka Sochacka i Szymon Hołownia w "Mam talent" w 2010 r. /VIPHOTO /East News

Za finalny kształt piosenek razem z Kaśką Sochacką odpowiadają: Agata Trafalska (pomoc przy tekstach) i Olek Świerkot (produkcja) - tandem, który dał się poznać przy debiucie Korteza ("Bumerang") i jego drugiej płycie ("Mój dom").

Tytułowemu utworowi "Ciche dni" (sprawdź!) towarzyszy teledysk, w którym para drewnianych bohaterów przeżywa związkowy kryzys w uroczy sposób odsłaniając przed nami uniwersalne schematy jakimi rządzą się nasze miłosne perypetie. W obrazie wykorzystano także fragmenty filmu "Północ - północny zachód" z 1959 roku w reżyserii Alfreda Hitchcocka.

Reklama

"Wszystko zaczęło się od 'Wiśni'. Znaczy zaczęło się dużo wcześniej, ale to 'Wiśnia' nadała sprawom tempo. To było jak kula śniegowa - Piotr Stelmach i jego audycja, później Kortez - jego wersja numeru (sprawdź!) i występy gościnne na jego koncertach, pierwsze miejsce LP3 przez 4 tygodnie z rzędu - wszystko działo się bardzo szybko i przerosło nasze oczekiwania. Ludzie kibicowali, chcieli pomóc, dołączyć się - i tak spontanicznie pojawiło się na płycie kilku znakomitych gości" - opowiada Kaśka w swoim "Love Story", które dołączone będzie do płyty.

Wspomniana piosenka "Wiśnia" w wersji koncertowej z Kortezem ma ponad 4,3 mln odsłon. Oficjalny teledysk z kolei zanotował ponad 24 mln wyświetleń.

"Płyta 'Ciche dni' opowiada o kolei rzeczy w związku, o pętlach jakie zataczamy, naszych największych obawach, o kryzysach, wątpliwościach i walce z samym sobą. Opowiedziana z perspektywy kobiety, która cały czas próbuje złapać w tym wszystkim równowagę. Historia, to scenki z życia związku przedstawione z lekkością i dystansem świadomego, pogodzonego ze wszystkim człowieka" - czytamy w zapowiedzi materiału.

Kim jest Kaśka Sochacka?

Szersza publiczność poznała ją w trzeciej edycji "Mam talent" (2010). W show TVN mówiono mówiono o niej "perełka" i "księżniczka". Wokalistka śpiewała wówczas następujące piosenki: "Foolish Games" Jewel, "Son Of A Preacher Man" Dusty Springfield i "Angels" Sarah McLachlan, docierając do finału programu.

"Prezes prosił nas, byśmy znaleźli same perły. Dziś mogę powiedzieć: prezesie, melduję wykonanie zadania" - komplementował Kasię juror Kuba Wojewódzki.

"Jesteś rewelacyjna, kobieto!" - dodała Małgorzata Foremniak. "Czekaliśmy na ciebie" - podkreślała Agnieszka Chylińska.

Po "Mam talent" wokalistka zaprezentowała single "Drzazga" i "Czasu części pierwsze"; autorskie piosenki można było także usłyszeć podczas jej koncertów.

Później pojawiła się w siódmej edycji "Must Be The Music" (2014) - w tym programie dotarła ostatecznie do półfinału.

"Drobna blondynka z twardym kręgosłupem i niskim zachrypniętym głosem" z południa Polski wypuściła później "Trochę tu pusto", który w 2017 r. został wykorzystany jako zapowiedź serialu Polsatu "Zawsze warto".

"Śpiewa od dziecka. Unika lakieru do włosów i szpilek. Zdaje się, że jest sobą" - tak swoją podopieczną reklamuje wytwórnia Jazzboy Records, której nakładem jesienią 2019 r. ukazała się debiutancka EP-ka "Wiśnia".

Sprawdź tekst utworu "Trochę tu pusto" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kaśka Sochacka | teledyski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy